Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Assange: Meedia on Clintonit kaitstes loonud deemoni

02.09.2016
BRITAIN-ECUADOR-US-SWEDEN-DIPLOMACY-WIKILEAKS-ASSANGE

New York Timesile antud intervjuus teatas Wikileaksi asutaja Julian Assange, et kaitstes USA demokraatide presidendikandidaati Hillary Clintonit kriitika eest, on meedia loonud deemoni.

Facebooki vahendusel ajakirjanik Jo Beckerile antud intervjuus sõnas Assange, et USA liberaalne meedia teeb oma riigile kahju, vältides Clintonile ebamugavate teemade puudutamist.

“Ameerika liberaalne press on innukalt Clintonit kaitstes loonud deemoni, kes paneb kõigile köied kaela niipea, kui ta valimised võidab, ja seda ta peaaegu kindlasti teeb,” ütles Assange.

Becker küsis Assange’ilt, kas tema enda poliitilised vaated ei mõjuta tema objektiivsust. Assange vastas, et meedia ei räägi Wikileaksi “tohutust haardest” ja et Wikileaks on avaldanud üle 10 miljoni mitmest riigist pärit dokumendi, mis paljastavad rahapesuskeeme ja Venemaa “nafta-rahaveskit”.

Varem on Assange korduvalt viidanud, et ta ei usalda Hillary Clintonit, ja avaldanud infot Clintoni ning demokraatliku partei korruptsiooni kohta. Samuti on Assange väitnud, et Silicon Valleyst pärit ettevõtted, sealhulgas Google, näitavad Clintonit tahtlikult positiivses valguses ja on otseselt seotud Clintoni presidendikampaaniaga.

Assange teatas, et tema sihilikult Clintonit sihtmärgiks ei sea. “Me ei ründa Läänt. Me oleme uurijad ja avalikustajad,” ütles ta.

“Me esindame ka vilepuhujaid, kes tahavad kõnelda avalikkuse kui maailma suurima kohtu, avaliku arvamuse kohtu ees. Me ei sea kedagi sihtmärgiks,” sõnas Assange.

Assange on väitnud, et tal on “oktoobrikuu üllatusena” varutud Clintonit kompromiteerivat materjali. “Rahval on õigus teada, kelle poolt nad hääletavad,” ütles ta.