Austraalia kaitseväe ülemaks saab kindral, kes juhtis paadipõgenike peatamise operatsiooni

Maailm,
- Updated
Paadipõgenikud
©AFP Photo/ Scanpix

Austraalia kaitsejõudude järgmiseks ülemaks saab kindral, kes juhtis sõjaväeoperatsiooni asüülitaotlejate Austraaliasse jõudmise takistamiseks, mis lubab eeldada, et riigi karm immigratsioonipoliitika jääb püsima.

Peaminister Malcolm Turnbull teatas esmaspäeval, et kindralleitnant Angus Campbell vahetab juulis kaitsejõudude ülema kohal välja lennuväemarssal Mark Binskini, kes läheb nelja ametiaasta järel erru.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Campbell sattus avalikkuse tähelepanu alla 2013. aastal alanud operatsiooniga Sovereign Borders, millega konservatiivide ja liberaalide valitsus üritas takistada tuhandete Lähis-Ida, Aafrika ja Aasia põgenike riiki jõudmist. Samas on Austraalia jõulist tegevust toodud eeskujuks Euroopale, kes käitub Vahemere paadipõgenike tagasisaatmise puhul hambutult, lubades ka inimõiguslaste laevadel takistamatult inimkaubitsejatega koostööd teha.

Operation Sovereign Borders (OSB) on Austraalia kaitsejõudude juhitud piirikontrolli operatsioon, mille eesmärk on peatada varjupaigataotlejate saabumine Austraaliasse. See on suures osas suunatud inimkaubanduse vastu, kus ebaseaduslike laevade saabumisel Austraaliasse rakendatakse nende suhtes nulltolerantsi koos kohustusliku kinnipidamisega. Üldjuhul on sellistel laevadel olnud põgenikud suunatud pagulaskeskustesse Nauru ja Manuse saartel. Sealt Austraaliasse pääsemiseks tuleb läbida väga pikk ja keerukas taustauurimisprotsess.

Austraaliat on karmi immigratsioonipoliitika tõttu vihaselt rünnatud, kuid Canberra toetub rahvusvahelisele seadusandlusele, mis lubab Austraalial keelata võõraste laevade sisenemise riigi territoriaalvetesse, seda aga ei saa võrdsustada põgenike tagasisaatmisega. Peamisteks paadipõgenikeks on Sri Lanka, Bangladeshi, Birma ehk Myanmari, Malaisia ja Indoneesia immigrandid.

Samas on Austraalia valitsus lubanud soodustada tagakiusatavate Lõuna-Aafrika valgete farmerite saabumist Rohelisele mandrile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused