Austraalia kavandab seadust ekstremistide vangis hoidmiseks, inimõiguslased kritiseerivad

Maailm,
©EPA/Scanpix
Austraalia politsei arreteerib terrorismis kahtlustatava Bangladeshi päritolu Momena Shoma.

Ühe Austraalia seaduse ümber toimuv näitab, kuidas ideoloogiliselt laetud inimõiguslased takistavad ühiskonna turvalisemaks muutmist.

Austraalia valitsus esitas neljapäeval parlamendile seaduseelnõu, mille eesmärk on ohtlikuks peetavaid äärmuslasi ka pärast karistuse kandmist valve all hoida.

Eelnõu ajendiks on 2017. aasta pantvangikriis, milles islamiäärmuslaste juures väljaõppe saanud relvastatud isikud, kes olid mõni kuu varem vabadusse pääsenud, tapsid Melbourne’i kortermaja uksehoidja ja haavasid kolme politseinikku.

Julgeolekuseadusi karmistama asunud Austraalia valitsust süüdistatakse inimõiguste piiramises. Peaprokurör Christian Porter ütles aga, et kavandatav seadus suleb lünga seadustes, mis on seni takistanud mõningaid ekstremiste vahi alla jätmast.

Inimõiguseks on ka õigus elule, mida islamiterroristid vähimalgi määral ei austa. Seetõttu peaks ühiskonnal olema õigus teha ennetavaid samme, ilma et inimõiguslased selle peale marru läheksid. Paraku on üha enam näha, kuidas ideologiseeritud inimõiguslased nõuavad isegi paandunud kõrilõikajate “inimõiguste” austamist.

Kommentaarid

One commentOn Austraalia kavandab seadust ekstremistide vangis hoidmiseks, inimõiguslased kritiseerivad

  • Avatar
    leo Viller

    Pole siin midagi uut meie Päikese all. Kunagi oli ka Suurbritannias ja USAs palju taolisi ” inimõiguslasi”, kes ei soovinud, et need riigid natsliku Saksamaa vastu sõdima hakkaksid

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused