Austraalia kavandab seadust ekstremistide vangis hoidmiseks, inimõiguslased kritiseerivad

Austraalia politsei arreteerib terrorismis kahtlustatava Bangladeshi päritolu Momena Shoma.

Ühe Austraalia seaduse ümber toimuv näitab, kuidas ideoloogiliselt laetud inimõiguslased takistavad ühiskonna turvalisemaks muutmist.

Austraalia valitsus esitas neljapäeval parlamendile seaduseelnõu, mille eesmärk on ohtlikuks peetavaid äärmuslasi ka pärast karistuse kandmist valve all hoida.

Eelnõu ajendiks on 2017. aasta pantvangikriis, milles islamiäärmuslaste juures väljaõppe saanud relvastatud isikud, kes olid mõni kuu varem vabadusse pääsenud, tapsid Melbourne’i kortermaja uksehoidja ja haavasid kolme politseinikku.

Julgeolekuseadusi karmistama asunud Austraalia valitsust süüdistatakse inimõiguste piiramises. Peaprokurör Christian Porter ütles aga, et kavandatav seadus suleb lünga seadustes, mis on seni takistanud mõningaid ekstremiste vahi alla jätmast.

Inimõiguseks on ka õigus elule, mida islamiterroristid vähimalgi määral ei austa. Seetõttu peaks ühiskonnal olema õigus teha ennetavaid samme, ilma et inimõiguslased selle peale marru läheksid. Paraku on üha enam näha, kuidas ideologiseeritud inimõiguslased nõuavad isegi paandunud kõrilõikajate “inimõiguste” austamist.

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Austraalia kavandab seadust ekstremistide vangis hoidmiseks, inimõiguslased kritiseerivad

  1. Avatar
    leo Viller kirjutas:

    Pole siin midagi uut meie Päikese all. Kunagi oli ka Suurbritannias ja USAs palju taolisi ” inimõiguslasi”, kes ei soovinud, et need riigid natsliku Saksamaa vastu sõdima hakkaksid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga