Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Austraalia senaator süüdistab maastikupõlengutes ökoterroriste ja nõuab uurimist

12.02.2020
Austraalia tuletõrjujad kustutavad metsapõlengut.
© EPA/Scanpix

Austraalia valitseva konservatiivse partei senaator nõudis teisipäeval uurimist, et selgitada välja, kas erakordselt ulatuslikes metsatulekahjudes on süüdi ökoterroristid.

Endine minister Concetta Fierravanti-Wells tuli parlamendis välja nõudmisega, mille taga on internetis levivad kahtlustused. Nende järgi ei olevat loogiline, et korraga puhkes iseenesest mitusada põlengut.

Fierravanti-Wells väidab, et nii paljude tulekahjude enamvähem üheaegne süttimine ei jäta mitte üksnes muljet süütamisest, vaid viitab ka koordineeritud rünnakule. “Kes nad on? Mis oli nende motiiv ja eesmärk? On need üksikud tegutsejad või osa kuritahtlikust ökoterroristlikust kollektiivist,” päris ta.

Fierravanti-Wells ei ole esimene peaminister Scott Morrisoni partei parlamendiliige, kes kahtlustab ulatuslikes põlengutes süütamist. Peaminister ise distantseerib end ilmselt sellest väitest, sest on avalikkuse survel sunnitud tunnistama kliimasoojenemise mõju katastroofi tekkele.

Uus-Lõuna-Walesi tuletõrjeülem Shane Fitzsimmons on öelnud, et miljonitel hektaritel möllanud tulekahjude ainsaks põhjuseks ei olnud süütajad.  “Sel hooajal olid ülekaalus looduslikud põhjused, peamiselt äike,” ütles tuletõrjeülem jaanuaris. (AFP-BNS)