Austraalia ulatab valgetele hõimuvendadele abikäe

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Lõuna-Aafrika, valgete demonstratsioon

Austraalia valitsus arutab võimaluse üle hakata väljastama eriviisasid peamiselt valgetele afrikaani keelt kõnelevatele Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) farmeritele, kelle olukord on muutunud üha keerulisemaks – valitseb vägivald, toimuvad mõrvad ja nüüd ähvardab neid ka maadest ilma jäämine.

Lõuna-Aafrika Vabariigi uus president Cyril Ramaphosa, kes astus ametisse korruptsiooniskandaalide tõttu lahkuma sunnitud Jacob Zuma asemel, lubas minna kiirendatud korras edasi maade jagamise programmiga, mis tema sõnul oleks „kahjuhüvitiseks koletuslikule ajaloolisele ebaõiglusele ja võimaldaks meie oma inimestele harimiseks rohkem maad“. See aga tähendab valgete farmerite maade konfiskeerimist. Ramaphosa avaldus võeti parlamendis vastu juubelduste saatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuritegevus ja vägivald LAV-is on muutunud nii rängaks, et peamiselt valged afrikaani keelt kõnelevad farmerid on tulnud tänavatele protestima ja abi paluma. Möödunud aasta lõpus avaldatud statistika kohaselt on LAV-is 100 000 farmeri kohta tapetud 156 inimest, mis muudab põllupidamise LAV-is maailma ohtlikuimaks tööks (väljaspool sõjapiirkondi).

Nüüd on Austraalia valmis ulatama abikäe. Austraalia siseminister Peter Dutton ütles kolmapäeval ajakirjandusele, et nad uurivad võimaluste üle, kuidas lihtsustada Lõuna-Aafrika valgetele farmeritele humanitaarviisa või mõne teise sarnase viisa andmist Austraalias.

Duttoni sõnul vajavad LAV-i farmerid abi tsiviliseeritud riigist nagu Austraalia. „Tegemist on inimestega, kes tahavad teha hoolega tööd, nad tahavad anda oma panuse riiki nagu Austraalia,“ sõnas Dutton. „Meie tahame siia inimesi, kes järgivad meie seadusi, intergreeruvad meie ühiskonda, teevad tublisti tööd ega ela sotsiaaltoetustest. Ja ma arvan, et neile inimestele tuleb pöörata erilist tähelepanu, mida me nüüd ka teeme.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused