Austria ei osale nn Euroopa armee projektis

Maailm,
©Scanpix
Austria piir

Austria kaitseminister Mario Kunasek teatas, et Austria ei kavatse osaleda Angela Merkeli ja Emmanuel Macroni üleeuroopalise armee loomise plaanis. Alles hiljuti pahandas Prantsusmaa president Macron NATO liitlasi, kutsudes üles nn Euroopa armee kiirele loomisele, et see kaitseks Euroopat muuhulgas ka USA eest.

Austria Vabadusparteisse kuuluv Mario Kunasek ütles, et Austria ei soovi osaleda tsentraliseeritud juhtimisega Euroopa armees. Kunaseki sõnul vajab Euroopa korraliku kaitsepoliitikat, kuid EL-i armee seda ei taga. „Me ei vaja mitte suurt, ühtse juhtimisega armeed, vaid rohkem koostööd,“ ütles Kunasek. Selle asemel, et liita EL-i liikmesriikide kaitseväed üheks suureks armeeks, peaksid Euroopa riikide juhid püüdlema Kunaseki sõnul parema koostöö poole ja kasutama paremini juba eksisteerivaid tugevaid kaitsestruktuure, näiteks nagu NATO.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Paljud EL-i liikmesriigid on NATO liikmed. Oleks ebaloogiline luua NATOle duplikaat,“ leidis Kunasek.

Euroopa armee idee heideti juba kord kõrvale tänu Briti euroskeptikutele, kes nägid selles selget märki liikumisest Euroopa integreerumise ja föderaalse superriigi loomise suunas. 2017. aasta aprillis, pärast seda, kui Suurbritannia oli otsustanud EL-ist lahkumise kasuks, loodi aga Euroopa Kaitse Liit. Sama aasta novembris teatas Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini, et liit tegeleb täiel kiirusel üleeuroopalise kaitsestruktuuri loomisega.

Globalistlikud liidrid Angela Merkel ja Emmanuel Macron on mõlemad selgesõnaliselt toetanud EL-i armee loomist. Macron ütles oma kõnes I maailmasõja lõpu 100. aastapäeva tähistamistseremoonial Pariisis, et just Saksa-Prantsuse liit aitaks ära hoida kaose tekkimise maailmas.

USA president Donald Trump on aga nimetanud Macroni Euroopa armee mõtet väga solvavaks.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused