Austria kantsler Sebastian Kurz nõuab Facebookilt inimkaubanduse ärimudeli murdmist

Maailm,
©EPA/Scanpix
Austria kantsler Sebastian Kurz on noor poliitik, kes on Euroopasse toonud uue hingamise.

Austria kantsler Sebastian Kurz nõuab sotsiaalmeediakanalilt Facebook, et too aitaks hävitada sellel platvormil toimivat inimkaubanduse ärimudelit, millega korraldatakse ebaseaduslikku sisserännet Euroopasse.

Intervjuus väljaandele Bild kutsus kantsler FB tegevjuhti Mark Zuckerbergi võitlema inimkaubitsejate valede vastu, tuginedes infole, et Saksa reisidokumente ja elamislubasid pakutakse migrantidele suletud Facebooki gruppides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Paljud inimesed Lähis-Idas, Aafrikas või Kesk-Ameerikas langevad nende valede lõksu ja riskivad tuhandete eurode eest oma eluga ohtlike piiriületuste puhul nagu Vahemeres. Me ei tohiks enam oma silmi sulgeda,” ütleb Kurz. Sel põhjusel peab Sebastian Kurz oluliseks, et ka EL avaldaks Facebookile ja teistele sotsiaalmeedia operaatoritele suuremat survet.

Kõnealustes FB gruppides pakuvad Saksamaale jõudnud migrandid oma seal saadud dokumente ka neile Kreeka põgenikelaagrites asuvatele põgenikele, kes näevad välja nagu nemad – nii saavad nood teiste inimeste identiteeti ära kasutades Euroopasse pääseda, sest kontroll selliste võltsimiste üle on nõrk.

“Neid väiteid tuleb kohe uurida. Kui see leiab tõestust, on Facebook kohustatud võitlema ebaseadusliku dokumendikaubanduse vastu. Meie eesmärk peab olema tegeleda inimkaubitsejatega sotsiaalmeedias ja rikkuda nende ärimudelit,” nõuab Kurz. Tema avaldust toetab siseminister Herbert Kickl, kes ütles, et pagulasstaatusega kaubitsemine on üle mõistuse läinud.

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni andmetel on aasta algusest alates hukkunud üle 1300 inimese, kes üritasid Liibüast Itaaliasse või Maltale reisida.

Inimkaubitsejad üritavad oma äri laiendada ka tavaliste turumajanduse reeglitega. Tavaliselt läheb Euroopa reis migrandile maksma umbes 5000 eurot, kuid salakaubavedajad on oma teenuseid pakkunud isegi tasuta. Pakkudes vaba juurdepääsu Euroopale, tekitavad inimkaubitsejad segadust ja suurendavad veelgi pürgimist Euroopasse.

Migrantide toomine Euroopasse on muutunud tohutuks äriks, milles liigub miljarditena kuritegelikku raha. Omal moel aitavad ärile kaasa kõik migrante Vahemerest üles korjavad vabaühendused, kellel on inimkaubitsejatega tihe koostöö – nood teatavad päästelaevadele ette, kuhu nad migrandid toovad.

Allikad: kansalainen.fi, Kronen Zeitung

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused