Austria karmistab seadusi — ebaseaduslikke sisserändajaid saab kohe vahistada

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Kaks karmi siseministrit, kes sulgevad rändeteid — Herbert Kickl Austriast ja Matteo Salvini Itaaliast.

Immigratsioonivastase valitsusega Austria karmistab veelgi oma ranget välismaaalaste seadust, lubades riigi ebaseaduslikult sisenenud võõraid kohe arreteerida.

Siseministri Herbert Kickli taotlusel kiitis parlament vastavad seadusemuudatused heaks. Praegu võib ebaseadusliku riiki siseneja vahistada ainult juhul, kui ta ei suuda maksta rahalist halduskaristust 5000-15 000 eurot — tulevikus ähvardab teda viivitamatult kuni kuus nädalat vangistust. “Igaüks, kes arvab, et võib lihtsalt sisenemise keeldu ignoreerida, peab arvestama vastavate karmimate tagajärgedega,” hoiatas siseminister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ebaseaduslik sisseränne Austriasse on küll vähenenud, kuid 17. juuniks on selle aasta sees siiski arreteeritud 9387 seadust eiravat sisserändajat. Praeguse valitsuse võimuloleku ajal on inimkaubitsejate vahistamiste käigus kinni peetud juba 1591 isikut, neist sel aastal 110.

Austria kaitseminister Mario Kunasek nõuab sõjaliste jõudude kasutamist Euroopa Liidu välispiiride kindlustamiseks ja inimkaubanduse takistamiseks, soovides kaasata piirikontrolli ka sõjaväge ja politseid. Sõjalised jõud töötaksid tsiviilhalduse kontrolli all ning aitaksid piirivalveasutustel korraldada logistika ja luuret.

Austria politsei ja armee harjutasid teisipäeval piiri sulgemist põgenikele Sloveenia piiril. Sajad politseinikud ja sõdurid osalesid õppusel Spielfeldis, mis asub pealinnast Viinist 175 kilomeetrit lõunas. Linn oli üks peamisi põgenike Austriasse sisenemise punkte 2015. aasta rändekriisi ajal.

Õppustega valmistuti juhuks, kui Saksamaa sulgeb oma piiri põgenikele. Saksa kantsleri Baieri konservatiividest liitlased survestavad kantslerit suunama põgenikud Austria piirilt tagasi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused