Austria siseminister: karmistame Saksamaa eeskujul põgenikepoliitikat

Maailm,
- Updated
Immigrandid
©Scanpix
Immigrandid

Austria kavatseb Saksamaa eeskujul hakata tuleval nädalal Austria-Sloveenia piirilt tagasi saatma migrante, kelle eesmärgiks on taotleda varjupaika Skandinaavia riigis, ütles siseminister Johanna Mikl-Leitner.

“Praegu lastakse Austria-Saksa piirist läbi ainult neid, kes tahavad taodelda varjupaika Saksamaal. Kaugemale minna soovijad saadetakse tagasi,” lausus Mikl-Leitner.

“Järgmise nädala lõpust hakkame neid inimesi peatama juba meie lõunapiiril” Sloveeniaga, ütles minister.

Austriast kujunes möödunud aastal oluline transiitriik sadadele tuhandetele Euroopa Liitu sisenenud põgenikele ja migrantidele, kellest enamik liikusid edasi Saksamaale või Rootsi.

Rootsi tugevdas möödunud nädalal piirikontrolli. Seejärel tegi sama ka Taani ning Berliin hakkas Austriasse tagasi saatma neid, kelle eesmärgiks polnud taotleda varjupaika Saksamaal. Mikl-Leitneri andmeil oli neid igapäevaselt 200-300.

Alates detsembrist pole Austria Sloveenia kaudu riiki lubanud 2568 inimest, ütlesid Sloveenia ametnikud. Põhjuseks olid probleemid isikut tõendavate dokumentidega, lisasid nad.

Saksa nädalalehe Spiegel väitel soovib Viin saata Horvaatiasse ja Sloveeniasse piiri valvama Austria politseinikke ning peab selleks kõnelusi Zagrebi ja Ljubljanaga.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused