Austria ülemkohus tühistas ujulas koolipoisi vägistanud iraaklase karistuse!?

Maailm,
- Updated
44435365

Möödunud aasta detsembris Austrias Theresienbadi ujulas koolipoisi vägistanud iraagi põgenik vabastati karistusest.

Iraaklane, kes väitis, et vägistas poisi tõelises hädas, võeti pärast tegu vahi alla, kuid nüüdseks on apellatsioonikohus rahuldanud iraaklase kaitsja taotluse, mille kohaselt ei selgitanud alamkohus piisava täpsusega välja, kas vägistaja ikka sai aru, et ohvrist koolipoiss ütles „ei“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

20-aastane iraaklasest migrant Amir A. viibis Theresienbadi ujulas integreerimise eesmärgil korraldatud väljasõidu raames. Teda saatis 15-aastane abiline ja tõlk, kes mõlemad pidid selgitama iraaklasele, kuidas integreeruda Viini ellu.

Ujulas vedas Amir A. kümne aastase koolpoisi riietusruumi ja vägistas poisi. Poiss vajas hiljem arstiabi ning ta kannatab endiselt postraumaatilise stressihäire all.

Peale vägistamist pöördus iraaklane ujulasse tagasi, kus politsei ta mõne aja pärast arreteeris. Iraagis taksojuhina töötanud Amir A. tunnistas vägistamise üles, väites et teadis küll, kui vale see on, aga tegi seda ikkagi, kuna ei olnud seksinud juba neli kuud ja oli seepärast juba tõsiselt hädas.

Alamkohus mõistis iraaklase süüdi tõsises seksuaalrünnakus ning alaealise vägistamises ning talle määrati kuus aastat vanglakaristust. Kuid nüüd on asjades toimunud tõsine pööre, sest ülemkohus on võtnud karistuse tagasi ning nõudnud juhtumi uuesti läbivaatamist.  

Austria ülemkohtu president Thomas Philippi sõnul on endiselt jõus süüdistus alaealise seksuaalrünnaku osas, kuid vägistamise süüdistust ei ole võimalik piisavalt tõendada. Ülemkohtu otsuse kohaselt oleks alamastme kohus pidanud veenduma, kas vägistaja ikka sai selgelt aru, et ohver ei nõustunud seksuaalvahekorraga ja kas Amir A.-l ikka oli kindel plaan tegutseda poisi tahte vastaselt.

Seega läheb vägistamisjuhtum tagasi piirkonnakohtusse. Austria seaduste kohaselt on iraaklase karistus tühistatud. Uus protsess toimub ilmselt 2017. aastal. Niikauaks jääb 20-aastane iraaklane vahi alla.

Allikas: The Local (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Scanpix – illustreeriv

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused