Austria võimupoliitikasse naasev Sebastian Kurz: meie Vahemere migrante vastu ei võta, nad tuleb päritoluriiki tagasi saata

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Võimule naasev Sebastian Kurz lubab, et Austria migrantide jaotamises ei osale.

Teist korda kantsleriks saav Austria Rahvapartei liider Sebastian Kurz teatas, et Austria ei osale Saksamaa siseministri Horst Seehoferi plaanides jagada üle Vahemere tulnud põgenikke ELi riikide vahel.

Sebastian Kurz ütles intervjuus ajalehele Bild am Sonntag, et Austria suhtumine on ühene: Vahemere ületanud pagulased tuleb tagasi saata oma päritoluriiki.

Horst Seehofer on esitanud liikmesriikidele kvoodijaotuse plaani ja lubanud, et Saksamaa võtab vastu 25% laevadega sadamatesse toodud migrantidest

Austria poliitik number üks Kurz aga rõhutas, et tema riik on migrante juba piisavalt vastu võtnud. “Meil on niigi käed tööd täis, et juba tulnud varjupaigataotlejad integreerida. Minu eitav arvamus sisserändepoliitika kohta olnud selge juba aastaid ja ma ei muuda seda,” lisas kantsler.

Suureneva põgenike arvu osas rõhutas Kurz vajadust tugevdada kontrolli Euroopa Liidu välispiiridel, et olla valmis suurenevaks pagulaste tulvaks. Tema sõnul saab 2015. aasta kriisi vältida nii, et Euroopa aitab põgenikke lähteriikides, kuid ei nõustu ebaseadusliku rändega.

Kantsler mõistis hukka ka Halle rünnaku, nimetades seda sügavalt šokeerivaks ja vastikuks teoks. “Tundub, et Euroopa on muutunud juutide suhtes ebasõbralikumaks. Neonatside suhtes on vaja otsustavust, kuid samal ajal peame kindlalt võitlema ka islamistide poolt sisse toodud antisemitismi vastu,” ütles Kurz.

Allikas: Focus

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused