“Avatud” Saksamaa meelitab terroriste: kinni peeti viis ameeriklasi sihikule võtnud islamistist tadžikki

Maailm,
©Scanpix
Saksa sallivuslased väidavad, et ükski inimene polevat illegaal – seega “Tere tulemast, pommidega tadžikid!”

Paljude migrantide uuelt kodumaalt Saksamaalt tulevad teated sellest, kuidas tadžikid kavatsesid multikultimaal ameeriklastest sõdureid rünnata pärast seda, kui eelnenud mõrv Albaanias läks luhta.

Saksa politsei pidas kinni viis Tadžikistani kodanikku, keda kahtlustatakse kuulumises äärmusrühmituse Islamiriik (IS) rakukesse, mis kavandas rünnakut Saksamaal paiknevatele USA vägedele, teatas prokuratuur kolmapäeval.

Neli kahtlusalust peeti kinni varahommikul Nordrhein-Westfaleni liidumaal läbi viidud haarangu tulemusena, üks oli juba varem kätte saadud.

Karlsruhe prokuratuuri andmetel plaanis viisik rünnata ka inimest, keda peeti islamiusu suhtes kriitiliseks, ja nad olid hakanud juba ohvri järele luurama.

Kahtlusaluseid Azizjon B-d, Muhammadali G-d, Farhodšoh K-d, Sunatullohh K-d ja Ravsan B-d süüdistatakse 2019. aasta jaanuaris IS-iga liitumises. Esialgu kavandasid nad rünnakuid Tadžikistanis.

Nende tähelepanu nihkus Saksamaale pärast seda, kui tuli korraldus kahelt IS-i juhilt Süürias ja Afganistanis, ütles prokuratuur.

Viis meest plaanisid rünnata USA õhujõudude baase ja olid juba internetist pommiosad tellinud. Neil oli kogutud ka tulirelva- ja lõhkeainevaru.

Kahte kahtlualust süüdistatakse ka Albaaniasse sõitmises, et seal 40 000 dollari eest mõrv sooritada. Katse ei õnnestunud ja mehed pöördusid tagasi Saksamaale. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused