Azovi liikumine saatis pöördumise Baltimaade rahvuslastele

Maailm,
- Updated
kiev1

Pühapäeval saatis Eesti, Läti ja Leedu rahvuslastele seoses esmaspäevaks plaanitava Ukraina toetusaktsiooniga Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kaunases omapoolse pöördumise Azovi liikumine, mis on tekkinud 2014. aasta lahingutes kuulsaks saanud Azovi polgu vabatahtlike ümber. Järgneb pöördumise tekst.

Ukraina rahvuslaste pöördumine solidaarsusaktsioonide puhul Baltimaades
Baltimaad – Leedu, Läti ja Eesti – on ühed vähesed Euroopas, kes siiralt toetavad ukrainlaste võitlust meie vana ühise vaenlase vastu idast, kes üksnes vahetab oma imperialistlikke maske. Nõukogude Liidu okupatsioon on endiselt elav mälestus Baltimaades, kes seetõttu ei saa kunagi langeda Kremli propaganda ohvriks ega näha avalikult neobolševistlikus ja antinatsionalistlikus Putini režiimis mingit lootust Euroopa jaoks.
Meie, Ukraina rahvuslased, Azovi polgu võitlejad ja tsiviilkorpuse aktivistid, oleme ainus “rohkem kui patriootlik” vabatahtlike formatsioon, kes mitte üksnes ei jätka Ukraina piiride valvamist, vaid tegeleb ka aktiivselt poliitilise arenguga. Vaatamata Ukraina valitsuse defetistlikule positsioonile, mis valmistub Lääne “partnerite” survel Donbassi pseudovabariikide nõudmistele järele andma, ei kutsu me korraldama uut revolutsiooni. Selle asemel valmistame me ette laia sotsiaalset baasi tõelise rahvuspõhise võimu kehtestamisest, nii sõnades kui ka tegudes.
Täna peab rahvuslaste solidaarsus enam kui kunagi varem jõudma geopoliitilisele tasandile. Ajaloos on palju kordi tõstatatud idee Läänemerest Musta mereni ulatuvast liidust, mis suudaks Ida-Euroopat Venemaa agressiooni eest kaitsta, eriti arvestades Lääne “maailmapolitseinike” passiivsust kõiges, mis puudutab Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. On aeg teha see idee tõeks, sepistades meie ühisest ajalooteadvusest tõeline sõjaline, majanduslik ja geopoliitiline jõud. Ukraina ja Baltimaade tulevik seisab Läänemere – Musta mere liidus!
Azovi liikumine

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused