Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Azovi liikumine saatis pöördumise Baltimaade rahvuslastele

04.01.2016
kiev1

Pühapäeval saatis Eesti, Läti ja Leedu rahvuslastele seoses esmaspäevaks plaanitava Ukraina toetusaktsiooniga Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kaunases omapoolse pöördumise Azovi liikumine, mis on tekkinud 2014. aasta lahingutes kuulsaks saanud Azovi polgu vabatahtlike ümber. Järgneb pöördumise tekst.

Ukraina rahvuslaste pöördumine solidaarsusaktsioonide puhul Baltimaades
Baltimaad – Leedu, Läti ja Eesti – on ühed vähesed Euroopas, kes siiralt toetavad ukrainlaste võitlust meie vana ühise vaenlase vastu idast, kes üksnes vahetab oma imperialistlikke maske. Nõukogude Liidu okupatsioon on endiselt elav mälestus Baltimaades, kes seetõttu ei saa kunagi langeda Kremli propaganda ohvriks ega näha avalikult neobolševistlikus ja antinatsionalistlikus Putini režiimis mingit lootust Euroopa jaoks.
Meie, Ukraina rahvuslased, Azovi polgu võitlejad ja tsiviilkorpuse aktivistid, oleme ainus “rohkem kui patriootlik” vabatahtlike formatsioon, kes mitte üksnes ei jätka Ukraina piiride valvamist, vaid tegeleb ka aktiivselt poliitilise arenguga. Vaatamata Ukraina valitsuse defetistlikule positsioonile, mis valmistub Lääne “partnerite” survel Donbassi pseudovabariikide nõudmistele järele andma, ei kutsu me korraldama uut revolutsiooni. Selle asemel valmistame me ette laia sotsiaalset baasi tõelise rahvuspõhise võimu kehtestamisest, nii sõnades kui ka tegudes.
Täna peab rahvuslaste solidaarsus enam kui kunagi varem jõudma geopoliitilisele tasandile. Ajaloos on palju kordi tõstatatud idee Läänemerest Musta mereni ulatuvast liidust, mis suudaks Ida-Euroopat Venemaa agressiooni eest kaitsta, eriti arvestades Lääne “maailmapolitseinike” passiivsust kõiges, mis puudutab Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. On aeg teha see idee tõeks, sepistades meie ühisest ajalooteadvusest tõeline sõjaline, majanduslik ja geopoliitiline jõud. Ukraina ja Baltimaade tulevik seisab Läänemere – Musta mere liidus!
Azovi liikumine