Balti riikides ja Poolas on käimas inimkaubandus Valgevenest tulnud migrantidega

Maailm,
©Scanpix
Lääne-Euroopasse pürgijad ei tundu eriti usaldusväärsed olevat.

Kuigi Leedu ja Läti tõrjuvad migrante ning on ülepääsenud laagritesse paigutanud, põgenevad rändlejad kinnipidamiskohtadest ja inimkaubitsejad veavad neid Lääne-Euroopa suunal minema.

Leedus võeti nädalavahetusel kinni viis isikut 19 iraagi migrandi ebaseadusliku transportimise eest, teatas esmaspäeval piirivalveteenistus. Viie isiku seas olid Aserbaidžaani, Poola, Iraagi ja Gruusia kodanikud.

Kolmteist migranti olid Lätis pagenud asüülitaotlejad ning ülejäänud kuus iraaklast ilmselt need, kes pagesid Leedu keskosas Ruklas asuvast põgenike vastuvõtukeskusest.

Üheksa asüülitaotlejat, kellel ei olnud õigust lahkuda Lätist kuni nende taotluste läbivaatamiseni, reisisid kahes autos, mida juhtisid Poolas elamisluba omav Aserbaidžaani kodanik ja üks poolakas. Ühel sõidukil olid Vene ja teisel Poola numbrimärgid. Politsei pidas nad kinni laupäeva õhtul Leedu põhjaosas Pasvalyse piirkonnas.

Migrandid anti pühapäeval üle Läti piirivalvuritele.

Pühapäeva õhtul võeti Leedu lõunaosas Marijampole piirkonnas kinni kaks Iraagi kodanikku, kellel oli Soome elamisluba. Nemad transportisid oma autodega kuut dokumentideta isikut, kes ütlesid end olevat Iraagi kodanikud. Autodel olid Soome numbrimärgid.

Piirivalvurid tuvastasid, et kuus isikut on Rukla keskusest omavoliliselt lahkunud Iraagi kodanikud.

Pühapäeva õhtul peeti Leedu edelaosas Kalvarijas kinni Poola numbrimärkidega auto, mis oli teel Poolasse. Autos oli neli iraaklasest asüülitaotlejat, kes olid ebaseaduslikult lahkunudLätist. Autot juhtis Gruusia kodanik.

Poola teatab, et selasel piiril kinnivõetud migrantide seas leiti kümnete puhul tõendeid äärmuslusest, seal hulgas sidemeid Talibani ja Islamiriigiga. Mõned mingrandid olid ka elanud Venemaal. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused