Balti saadikud boikoteerivad Venemaa ENPA-sse tagasivõtmise tõttu Euroopa Nõukogu pidustusi

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Viis riiki ei taha Venemaad Euroopasse vähemalt seni, kuni see agressiivne riik ajab NSV Liidu vallutuspoliitikat.

Baltimaade, Ukraina ja Gruusia parlamendisaadikud teatasid teisipäeval, et ei võta osa Euroopa Nõukogu 70. aastapäeva pidustustest, olles vastu Venemaa tagasivõtmisele Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse (ENPA).

Viie riigi parlamendisaadikud leppisid kokku grupi Balti Pluss (Baltic Plus) loomises, et oma hoiakuid paremini koordineerida.

“Meie esimeseks ühiseks sammuks on Euroopa Nõukogu 70. aastapäeva pidustustest keeldumine, avaldades sellega meelt Euroopa Nõukogu väärtustest loobumise vastu Vene Föderatsiooni lugupidamatute nõudmiste ja finantssabotaaži tõttu,” ütlesid Leedu, Läti, Eesti, Gruusia ja Ukraina delegatsioonid ühisavalduses.

Juunis hääletas ENPA Venemaa hääletusõiguste taastamise poolt, mis olid peatatud Krimmi poolsaare annekteerimise tõttu 2014. aastal. (BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused