Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Baltikumi kalurid piketeerivad Palangas Euroopa Komisjoni kalakvootide vastu

29.09.2023
Kalurid on sattunud EL-i kvoodipiirangute ohvriks. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Baltimaade kalurid korraldavad reedel Palangas piketi, sest Euroopa Komisjon (EK) kaalub 2024. aastaks kilu- ja räimekvootide vähendamist.

Leedu, Läti, Eesti ja Poola kalurid piketeerivad kell 8.00-17.00 Vanagupe hotelli ees, kus Euroopa Komisjoni keskkonna, ookeanide ja kalandusvolinik Virginijus Sinkevičius korraldab Läänemere tulevikule pühendatud rahvusvahelise konverentsi Meie Läänemeri.

Kalurid korraldavad piketi, et juhtida tähelepanu komisjoni kilu- ja räimekvootide vähendamisele, mis on kalurite hinnangul vastuolus teadlaste soovitustega ja EL-i liikmesriikide seisukohtadega.

Kalurite ja kalatöötlejate liidu Baltijos žvejas juht Algirdas Aušra usub, et see hävitab Läänemere kalandusäri ning kvootide vähendamisest võidavad ainult Venemaa kalurid, kellele piirangud ei kehti.

“Sellest otsusest saavad peamiselt kasu ainult Läänemerel kalastavad Vene kalurid, sest Venemaale ei kehti  EL-i Läänemerel kvoodid. Ukrainasse tarnitakse hulgaliselt kilu ja heeringat, mistõttu ei saa välistada, et sellisest keelust saavad kasu mitte ainult Vene kalurid, vaid ka Venemaa poliitika üldiselt,” ütles Aušra BNS-ile.

Tema sõnul plaanib piketil osaleda kaks 15-liikmelist kalameeste rühma, sest Palanga omavalitsus ei andnud 100-pealiseks kogunemiseks luba. (BNS)