Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

BBC: Jevgeni Prigožin hukkus Venemaal lennuõnnetuses

-
23.08.2023
Jevgeni Prigožin
© Scanpix

Briti rahvusringhäälingu BBC teatel hukkus Wagneri eraarmee juht Jevgeni Prigožin Venemaal lennuõnnetuses.

Venemaal Tveri oblastis kukkus kolmapäeval alla Moskvast Peterburi teel olnud väikelennuk, mille pardal olnud kümnest inimesest hukkusid kõik, teatas eriolukordade ministeerium.

“Eralennuk Embraer Legacy, mis oli teel Moskvast Peterburi, kukkus alla Kuženkino küla lähistel Tveri oblastis. Pardal oli kümme inimest, sealhulgas kolm meeskonnaliiget. Esialgse teabe kohaselt surid kõik pardal olnud,” märkis eriolukordade ministeerium Telegrami postituses.

Prigožin oli kriminaalse taustaga Vene ärimees, kellel olid lähedased sidemed Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Prigožin oli Wagneri eraarmee asutaja ja teadaolevalt ka üks omanikke.

Väljaanne Delovoy Petersburg (Деловой Петербург) asetas 2019. aastal miljardäride reitingus Prigožini 72. kohale, hinnates tema varanduseks 14,6 miljardit rubla. Bellingcati, The Insideri ja Der Spiegeli 2022. aastal tehtud uurimuse kohaselt on Prigožini tegevus tihedalt seotud Venemaa kaitseministeeriumi ja selle luureüksuse GRU-ga.

23. juunil 2023 algatas Prigožin mässu Venemaa relvajõudude juhtkonna vastu ja teatas, et viib oma väed Moskvasse. Samal päeval tema vastu algatatud kriminaalasi lõpetati ning Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul läheb Prigožin koos Wagneri grupi üksustega Valgevenesse.