Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

BBC: Londonis on aastail 2018-19 tehtud 169 pussitamist iga 100 000 elaniku kohta

-
18.11.2019
Londoni esmaabipakid.
© Sky News

Ka uudistekanal Sky News teatas esmaspäeval, et Londonis on pussitamiste hulk kasvanud nii rängalt, et Londoni baarid ja pubid varustatakse massiivse verekaotuse puhul esmaabi andmiseks ettenähtud mitmesuguste pingutus- ja rõhksidemetega.

Esmaabivahenditega varustatakse Londoni kesklinna 300 baari ja pubi, põhjuseks massiliselt lisandunud pussitamised. Tänavu varem varustati baarid samasuguste esmaabivahenditega Birminghamis.

Selle kampaania taga on oma poja Danieli pussitamise ohvrina kaotanud Lynne Baird. Poiss mõrvati 2017. aastal ühe Londoni pubi ees.

Londoni politseiülem David Lawes kommenteeris esmaabivahendite jagamist Sky Newsile: „Lihtsatest vahenditest võib olla oluline kasu. Kui massiivselt verd kaotav inimene ei saa abi esimeste minutite jooksul, siis sureb ta kindlasti peagi.“

Esmaabipakke finantseeritakse hilise ajani lahti olevatele baaridele ja pubidele kehtestatava maksuga. 2018-19 tehti Londonis 169 pussitamist iga saja tuhande elaniku kohta, teatas BBC juulikuus. 2018. a. juuni ja 2019. a. juuni vahel registreeriti Inglismaal ja Walesis kokku rekordilised 44 000 nugadega seotud kuritegu, kinnitab Sky News.

Briti tervishoiuametnike sõnul on haiglaravi vajavate noa või muu terarelvaga vigastatud patsientide hulk kasvanud viimase 6 aastaga kolmekordseks. Mullu raviti üksnes Inglismaa haiglates 5000 pussitamise ohvrit.

Juba suvel leidis laia kõlapinda juhtum, kui ühe ööpäeva jooksul tapeti Londonis neli inimest, nende seas oma kodus ka rase naine.

Londoni linnapea Sadiq Khan, kes on usutunnistuselt moslem, täpsemalt sunniit, kinnitas toona Twitteris, et politsei teeb ööpäevaringselt tohutult tööd, et hoida Londoni tänavad turvalised. Ta avaldas kaastunnet kaheksandal raseduskuul surnuks pussitatud naise omastele ja toona päästetud vastsündinule.

Pussitamiste arvu kasv pälvis suvel ka USA presidendi Donald Trumpi tähelepanu, kes on tuntud Londoni linnapea Khani ägeda kriitikuna. Ta nimetas Khani „katastroofiks“ ja nõudis, et linnapea kõrvaldataks oma kohalt, muidu muutub olukord vaid üha hullemaks.

Paraku ei taha ametlik London ega sealsed meediakanalid seostada kuritegevuse järsku kasvu viimase kümnendi jooksul toimunud massilise sisserändega kolmandast maailmast.

Londoni elanikest on juba praegu kolmandik ehk 3,2 miljonit immigrandid: 1,5 miljonit neist on saabunud Aasiast, peamiselt Indiast, Pakistanist ja Bangladeshist, ning üks miljon Aafrikast ja Kariibi mere riikidest, 300 tuhat on aga Araabia päritolu. Ka ülejäänutest on suur osa segaperedest. Suubritannias eeldatakse, et 15 aasta pärast on londonlastest juba pooled väljaspool saareriiki sündinud ja linna  saabunud. 2016. aasta seisuga oli Suurbritannias aga koguni 650 tuhat illegaalset sisserändajat, kes ei mahu ametlikku statistikasse.

Võib vaid ette kujutada, mis juhtuks väikeses Eestis, kui siingi oleks sama palju pussitamisi kui Londonis ehk siis lähtuvalt Tallinna elanike arvust umbes 750 aastas. Kas ei pane see järele mõtlema ohjeldamatu sisserände võimalike traagiliste tagajärgede peale? Võib-olla peaks ka Tallinans rakendama hiliste öötundideni lahti olevate baaride puhul täiendavat maksustamist, et varustada needki tarvilike esmaabivahenditega?

UU