Belgia hävitab sõnavabadust: islamiseerimise peatamise nõudmine tõi flaamidele vanglakaristuse

Maailm,
©Scanpix
Türgi raha eest Belgiasse ehitatud mošee juures lehvivad mõlema riigi lipud – kui see pole islamiseerimine, siis mis see on?

Belgias mõisteti viha- või vägivalla õhutamises süüdi neli flaami rahvusliku liikumise Voorpost liiget, kes olid tänaval plakatiga „Peatage islamiseerimine“ ja jagasid laiali flaiereid, milles kutsusid samuti üles peatama Belgia islamiseerimist. Neile määrati kuue kuune vanglakaristus, ühe süüdimõistetu puhul koheseks täideviimiseks ja kolme puhul tingimisi.

30. mail 2020 korraldasid neli Voorposti liiget Mecheleni iganädalasel turul keelatud protestiürituse. Mehed hoidsid plakatit kirjaga „Peatage islamiseerimine“ ja jagasid laiali infolehti, milles juhtisid tähelepanu asjaolule, et koroonapiirangute tingimustes oli moslemitel lubatud koguneda ühiseks palvetamiseks, ent Voorposti liikmetele protestiaktsiooniks luba ei antud. Prokuratuur leidis, et oma plakati ja infolehtedega tegelesid mehed viha- või vägivalla õhutamisega moslemikogukonna vastu, sama leidis ka esimese astme kohus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaitsja väitel ei rikutud tegelikult ühtegi seadust ja mehed kasutasid lihtsalt oma sõna- ja meelsusvabadust. „Plakatil ja infolehtedel seisis kiri „peatage islamiseerimine“, mis on poliitiline arvamusavaldus,“ selgitas kaitsja Luc Deceuninck. „Seal ei olnud kirjas, et „ajage islam Belgiast välja“ või et moslemiks olemine on keelatud. Islamiseerimine on ühiskonna allutamine islami reeglitele, mis on kirjas šariaadi seaduses ja millega tõrjutakse välja kohalik kultuur, religioon ja seadusandlus. Tegemist oli passiivse, rahumeelse manifestatsiooniga. Tegemist oli sõnavabaduse kasutamisega, mingit viha- või vägivalla õhutamist ei toimunud ja õigeksmõistmine on siin ainus õiglane otsus.“

Lisaks leidis Deceuninck, et Mecheleni esimese astme kohtu asemel oleks pidanud kaebusega tegelema hoopis vandekohus.

Allikas: Nieuwsblad

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused