Belgia islamipartei idee eraldada bussides mehed ja naised ajas poliitikud maruvihaseks

Maailm,
Belgia sõdurid patrullivad Brüsselis
©Reuters
Belgia sõdurid patrullivad Brüsselis

Belgia kohalikel valimistel osalev Islamipartei soovib luua islamiriiki ja kehtestada šariaadiseadused, eraldades muuhulgas ühistranspordis naised ja mehed.

Islamistide erakond osaleb valimistel teist korda. 2012. aastal saadi esindatus 4 omavalitsuses, sealhulgas Molenbeekis ja Anderlechtis. Sel aastal osaleb partei valimistel 28 regioonis, nii Flandrias kui Valloonias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meie eesmärk on 100% islamiriik. Šariaadi kasutuselevõtmisega järgime koraani ja prohvet Muhamedi õpetusi,” ütles partei asutaja, Anderlechti linnavolikogu liige Redouane Ahrouch, kes seda äärmuslikuks ei pea. Ta ütleb samas endid soovivat tõestada, et äärmuslased on moslemite kogukonna vähemus. “Paljud moslemid hääletavad meie poolt, sest nad on väsinud, et meie usk on terrorismiga seotud. Me tahame näidata, et äärmuslased on väike vähemus,” lisas ta

Islamipartei esindab konservatiivsed moslemeid. Partei eesmärgi  kohta eraldada ühistranspordis mehed ja naised ütleb Ahrouch, et partei austab ka Belgia põhiseadust, kuid kuidas mõlemaid eelnimetatud eesmärke on võimalik ühendada, seda ta ei selgita

Belgia immigratsiooniminister Theo Francken leiab, et moslemite erakonna idee on vastik. “Poliitiline islamipartei kasvab Belgias tugevamaks. Nad nõuavad avalikult šariaadiseadust. Šariaat rikub inimõigusi, seega on šariaadi osapooled ebademokraatlikud. Need on hundid oma lambanahas,” kirjutas ta Twitteris .

Flaami poliitikud on ühistranspordi eraldusidee peale eriti vihased. Koalitsiooni CD/V esimees Wouter Beke nimetas seda kallaletungiks Euroopa väärtustele, mis rikub riigi põhiseadust ja Euroopa inimõiguste konventsiooni, ning ta kutsus üles ideele vastulööki andma.

Varjupaigaküsimuste ja rände riigisekretär Theo Francken reageerib ettepanekule samuti vihaselt. “See ei ole Euroopa idee, see idee lendab Euroopast,” lubas ta.

Naisõiguste aktivist Safai Darya kasvas üles Iraanis, kuid elab Belgias juba 18 aastat. Ta nägi šariaadi olemust oma kodumaal. “Kunagi ei oleks arvanud, et ma pean selle vastu Belgias võitlema,” kirjutab ta Twitteris.

Samal meelel on poliitik Gwendolyn Rutten, kes ütles, et kõik, kes ründavad naiste vabadusi, saavad vastulöögi. “Naised ja mehed töötavad, osalevad avalikus elus, suhtlevad ja elavad siin üheskoos. Ja see jääbki nii,” ütles ta.

“Ei mingeid järeleandmisi meie väärtuste lõhkumisele. Igaüks, kes seda soovib, võib minna mujale,” lausus Antwerpeni linnapea ja flaami koalitsiooni N-VA liider Bart De Wever. “Islamipartei ei soovi põhiseadust puudutada, kuid tahab mehed ja naised bussides eraldi panna?” imestab ministerpresident Geert Bourgeois.

Brüsseli riigisekretär Bianca Debaets arvab, et ettepanek on šokeeriv. “Šariaati ei saa Brüsselisse sisse viia! Mitte kunagi!” ütleb ta. Seega on islam Belgias vihast vastulööki saamas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused