Belgia saatis välja imaami, kes kutsus juute põletama

Maailm,
©Scanpix
Lääne-Euroopa on mošeesid juba täis ja neis jutlustatakse sageli islamismi. Seetõttu on eurooplased nende vastu ka välja astumas.

Kuigi Lääne-Euroopa seostab seal vohavat antisemitismi valdavalt “paremäärmuslastega”, näitavad uudised, et selle taga on valdavalt ennast Euroopas sisse seadnud islamistid.

Belgia saatis välja Maroko päritolu imaami, kes kutsus 2009. aasta videos juute põletama, teatas neljapäeval valitsus. Imaam sai oktoobris Belgias viibimise keelu, sest teda peetakse ohuks riigi julgeolekule, kinnitas asüüli- ja migratsioonipoliitika riigisekretär Sammy Mahdi.

“See mees oli tõenäoliselt kõige mõjuvõimsam jutlustaja Belgias,” ütles Mahdi parlamendis.

Mohamed Toujgani tegutses eelmise aastani Molenbeeki Al-Khalili mošees, mis on üks suuremaid Belgias. Tema elamisluba tühistati 12. oktoobril.

Toujgani on olnud vastuoluline juba mõnda aega, 2009. aastal kutsus ta taas juute põletama, öeldi valitsuse avalduses.

Belgia flaami kogukonna avalikõigusliku ringhäälingu VRT teatel tuli video taas päevavalgele 2019. aastal. VRT märkis, et Toujgani on oma sõnade eest vabandust palunud ja nimetanud seda keelevääratuseks seoses Iisraeli “sõjaga” Gaza sektori palestiinlaste vastu.

Belgia siseluureamet jälgis Belgia Maroko imaamide liiga juhti Toujganit juba mõnda aega. Mahdi sõnul otsustati julgeolekuteenistuste andmete põhjal määrata talle 10-aastane riigis viibimise keeld, sest on märke, et ta on riigi julgeolekule tõsiseks ohuks.

Mahdi lisas, et imaam ei viibi enam Belgias, kuid VRT andmete kavatseb ta väljasaatmise vaidlustada. Toujgani on elanud Belgias 40 aastat ning tal on seal naine ja lapsed, ütles VRT.

Prantsuse siseminister andis kolmapäeval käsu sulgeda antisemiitlike avalduste tõttu mošee Canne’is. Minister Gérald Darmanin ütles, et mošee on süüdi ka eelmisel aastal islamistliku propaganda levitamise eest laiali saadetud organisatsioonide CCIF ja BarakaCity toetamises. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused