Biden tühistas Trumpi kehtestatud piirangud, mis takistasid sotsiaalmeedia kasutajate tsenseerimist

Maailm,
©Internet
Võib jätkata, Biden lubab.

USA president Joe Biden tühistas möödunud nädalal president Trumpi administratsiooni korralduse, mille eesmärgiks oli kaitsta sotsiaalmeedia kasutajaid suurte tehnoloogiaettevõtete meelevaldsete sisupiirangute eest. Tühistamisega seoses võetakse ilmselt tagasi ka kõik möödunud aasta mais vastuvõetud veebitsensuuri vältimise korraldusega seotud määrused ja otsused.

President Trump püüdis takistada sotsiaalmeediaettevõtteid nagu Twitter, Facebook ja YouTube muutmast kasutajate sisu, kuna seda tehakse tasakaalustamata ja vasturääkival moel. Näiteks toodi Twitteri n-ö faktikontroll, mis on väidetavalt kustutanud teatud säutse poliitilisest eelistustest lähtuvalt.

Biden üritab ilmselt muuta ka 1996. aasta seaduse Communications Decency Act artiklit 230, mis puudutab vastutuskaitset. Selle seaduse järgi ei vastuta veebiplatvormid kasutajate postituste sisu eest, ehkki võivad eemaldada näiteks roppu, ahistavat või vägivaldset sisu.

Endine justiitsminister William Barr hoiatas möödunud aastal, et artikkel 230 ei täida enam oma algset eesmärki ja lisas, et nimetatud seadus vajab ajakohastamist. Tema sõnul on internet ja tehnoloogiaettevõtted 1996. aastast saadik väga palju edasi arenenud ja seadust on hakatud tõlgendama väga suvaliselt.

Trumpi möödunud aastal allkirjastatud korraldust kritiseeriti ägedalt ja see kaevati ka kohtusse, kuna väidetavalt üritas Trump „karistada“ sotsiaalmeediaettevõtteid tema postitustele tehtud „faktikontrolli“ eest. Kohtukaebuse esitajad nõudsid korralduse rakendamise blokeerimist ja selle „põhiseadusvastaseks ning vigaseks“ kuulutamist.

Biden ei ole oma eelkäija korralduse tühistamise otsust selgitanud ja see kuulutati välja koos mitme teise Trumpi 2020. aasta korralduse tühistamisega, nende hulgas ka korraldus, mille eesmärgiks oli kaitsta Ameerika monumente ja mälestusmärke.

Allikas: Epoch Times

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused