Bideni algatatud vaktsineerimiskohustus ei laiene massiliselt USA-sse saabuvatele illegaalsetele migrantidele

Maailm,
©Scanpix
Viimastel nädalatel ründavad USA-d Haiti päritolu migrandid, kes saabuvad Mehhiko kaudu.

USA presidendi Joe Bideni uus vaktsineerimisplaan sunnib enam kui 100 miljonit ameeriklast end töökaotuse hirmus vaktsineerima, samas ei näe plaan ette Ameerikasse valguvate illegaalsete immigrantide vaktsineerimist.

Bideni korraldus nõuab, et kõik enam kui 100 töötajaga ettevõtted peavad tagama oma töötajate vaktsineerituse või iganädalase testimise, vastasel korral riskivad inimesed töökaotusega. Föderaalsetes migrandilaagrites olevatel illegaalidel on aga õigus valida, kas nad soovivad end vaktsineerida või mitte. Sisejulgeolekuministeeriumi andmetel on Ameerika Ühendriikidesse viimase kuue kuu jooksul sisenenud vähemalt 173 000 illegaalset immigranti. Lisaks on terve hulk inimesi sisenenud riiki salaja.

Möödunud nädalal küsis Fox Newsi reporter Valge Maja pressisekretärilt Jen Psakilt, miks ei kehti vaktsiininõue illegaalsetele immigrantidele. „Vaktsineerimist nõutakse enam kui 100 töötajaga ettevõtete töötajatelt, aga piiril olevatele migrantidele see nõue ei kehti. Miks?“

„Täpselt nii,“ vastas Psaki, jätmata küsimusele sisuliselt vastamata.

Umbes 30% migrandikeskustes olevatest migrantidest keeldub vaktsineerimisest ja neil on selleks ka igati õigus. Samuti on Bideni vaktsineerimisnõudest vabastatud kongressi liikmed. Ent presidendi vaktsiininõue puudutab ligi 100 miljonit ameeriklast, nende hulgas umbes 17 miljonit tervishoiutöötjata.

Bideni teate järgselt hoiatas Ameerika haiglate liit, et selline määrus võib tuua kaasa väga suure tööjõupuuduse haiglates. Kuu alguses Ohios läbiviidud küsitlusest selgus, et 30% haiglaõdedest lahkub pigem töölt, kui et laseb end vaktsineerida. New Yorkis aga teatas üks haigla, et ei suuda enam töötajate lahkumise tõttu tagada sünnitusabi.

Tervishoiutöötajad ei ole siiski ainukesed, keda Bideni vaktsineerimisnõue murelikuks teeb. Küsitlusfirma Morning Consulti üleriigiline uuring (mis oli tehtud enne Bideni korraldust) näitas, et pea iga viies ameeriklane on vaktsiinisunduse, maskikandmiskohustuse või pideva testimisnõude korral valmis töölt lahkuma. Kõige tulisemalt on Bideni korralduse vastu astunud politseinikud ja tuletõrjujad, kelle sõnul on see vastuolus vabaduse põhimõtetega Ameerikas.

Allikas: Remix News

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused