Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Bidenite perekonnaskandaalid saavad pidevalt täiendust

12.07.2023
Skandaalne president, kelle pattusid üritatakse peita.
© Scanpix

Ameerika Ühendriikides on jõudnud avalikkuse ette järjekordne Bidenite perekonna korruptsiooniskandaali dokument. Nimelt ilmnes eelmise nädala neljapäeval, et riigi õiguskaitsetöötajad korraldasid kohtumise Bidenite perekonna n-ö kaduma läinud vilepuhuja Gal Luftiga, kelle väitel arreteeriti ta hiljem Küprosel eesmärgiga takistada tema koostööd kongressi esindajatekoja järelevalvekomisjoni esimehe James Comeriga.

Comer tahtis küsitleda Lufti kui võimalikku tunnistajat, kuid Luft põgenes kautsjoni all olles ja USAle välja andmist oodates Küproselt, kuna ei uskunud, et teda võiks oodata New Yorkis ees õiglane kohtumõistmine. Nüüd väidab Luft, et oma tunnistusega komisjoni ees oleks ta suutnud tõestada Bidenite perekonna raha saamist Hiina energiaettevõttelt CEFC China Energy, mis on täielikult seotud Hiina kommunistliku parteiga. Lisaks oli Bidenitel Lufti sõnul FBIs nuhk, kes jagas pere äritegevuse jaoks kasulikku teavet.

Lufti sõnul edastas ta FBIle ja USA justiitsministeeriumile inkrimineerivaid tõendeid Bidenite seaduserikkumiste kohta juba 2019. aasta märtsis Brüsselis toimunud salajasel kohtumisel, kuid võimud ei reageerinud tema tunnistusele. Möödunud nädalal avalikustas aga New Yorki Posti ajakirjanik Miranda Devine dokumendi, millest ilmneb, et salakohtumine Luftiga leidis ikkagi aset. Dokument kinnitab, et vähemalt osa Lufti väidetest vastab tõele.

Lufti kinnitusel osales Brüsseli kohtumisel kuus USA võimude esindajat: neli FBI agenti ja kaks New Yorki prokuröri (Daniel Richenthal ja Catherine Ghosh). „Miks sõidutas valitsus nii mitu inimest Euroopasse?“ küsis Luft eelmise nädala kolmapäeval New York Postis avaldatud videos. „Nad teadsid väga hästi, et ma olen usaldusväärne tunnistaja ja et mul siseinfot Bidenite perekonda rikastanud gruppide ja eraisikute kohta.“ Luft lisas, et kahe päevase väga intensiivse kohtumise käigus jagas ta talle teadaolevat infot Bidenite perekonna ja CEFC vaheliste finantsülekannete kohta, mainides isegi väga konkreetseid summasid. Ta mainis ka Rob Walkeri nime, keda teatakse kui Hunter Bideni kahtlaste äride korraldajat.

Walker oli lisatud koopiana ka 2017. aasta e-kirjavahetusesse, milles Hunter ja tema kaks endist äripartnerit, Tony Bobulinski ja James Gilliar, rääkisid kümnest protsendist, mille „H hoiab big guy [ingl k: suur mees] jaoks“. Nüüdseks on ilmnenud, et nn big guy oli tollal asepresidendi ametis olev Joe Biden. Ühe vilepuhuja tunnistuse kohaselt takistasid USA ametnikud prokuröridel Walkeri küsitlemist e-kirjade teemal.

Allikas: Breitbart News