Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Bilderbergi grupp kohtub sel nädalal Austrias

09.06.2015
telfs

Selle aasta Bilderbergi grupi kohtumine, mis toob kinniste uste taga kokku maailma mõjuvõimsad ärimehed ja poliitikud, leiab aset Austrias Telfs-Bucheni mägilinnas. Kohtumiseks on grupi ametliku teate järgi planeeritud kuupäevad 11.–14. juunini.

Bilderbergi kohtumine toimub vaid 26 kilomeetri kaugusel Elmaust Baieris, kus pühapäevast esmaspäevani peeti G7 tippkohtumist.

Eestlasi selle aasta kohtumise ametlikus nimekirjas ei ole. Soomest on kutsutud endine peaminister ja praegune rahandusminister Alexander Stubb, EVA esimees Matti Apunen ja äritegelane Leena Mörttinen.

Veel osalevad Bilderbergi kohtumisel näiteks Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso, Hollandi peaminister Mark Rutte, USA endine diplomaat Henry Kissinger ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Osalejate ametlikku nimekirja saab lugeda siit.

Austria politsei esindaja Christoph Hundertpfundi sõnul turvab kohtumist üle 2000 politseiniku. Nende seas on 24 Cobra eriüksuslast. Saksa poolel on täiendavalt valmis 17 000 politseinikku. Seega läheb Bilderbergi kohtumine maksumaksjale maksma hinnanguliselt 360 miljonit eurot, teatab ExtremNews.

Sel aastal käsiteldavate teemade seas on immigratsioon, Ukraina konflikt ja tõenäoliselt ka viimastel kuudel Lääne meedias palju kõlapinda leidnud sularaha kaotamine.

“Sularaha kaotamine, Ukraina konflikti teemad ja immigratsioonivoolu kasvatamine Euroopasse on selle aasta Bilderbergi kohtumisel põhiteemadeks. Need on ka kohtumise peamised eesmärgid ja me oleme jõudnud hirmutavalt lähedale totaalsele kontrollile iga üksikisiku üle,” kirjutab ajakirjanik Heiko Schrang.

Ühtlasi arutatakse kohtumisel eesootavate USA presidendivalimiste üle. On spekuleeritud, et grupp avaldab toetust demokraatide kandidaat Hillary Clintonile, kuna kohtumisel osaleb tema kampaaniajuht Jim Messina.

Telfs-Buchenis on juba plaanitud ka suured protestid Bilderbergi grupi vastu. “Meie protesti eesmärk on heita valgust sellele, kuidas mõjuvõimas eliit tööstusest, pangandusest, luureagentuuridest ja sõjaväest juhib meie poliitikuid ja meediat,” teatab protestijate veebileht.