Black Lives Matter nõuab Ameerika neegritele reparatsioone

Maailm,
BLM aktivistid

Üle 60 erineva musta rassi ülimuslikkust propageeriva liikumise, mis on otseselt või kaudselt seotud liikumisega Black Lives Matter, otsustas avaldada sel esmaspäeval ühise poliitiliste nõudmiste nimekirja. Nõudmised avaldati organisatsioonide ühisel kodulehel pärast mõlema Ameerika suurpartei kongresse ning sisaldavad hulgaliselt viiteid väidetavalt ikka veel Ameerika neegritele osaks langeva ebaõigluse kohta.

Nõudmiste enam skandaali tekitanud osad käsitlevad „mustanahalistele elanikele suunatud riigi raha“, mis vastu võetuna eeldatavasti tähendaks Ameerika riigieelarve jagamist rassilisi jooni pidi ning „mustanahalistele makstavat reparatsiooni kunagise ja kestva ülekohtu eest“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tähelepanu on pööratud ka näiteks sellele, et dokumendis on mitmeid kordi lõppeesmärki kirjeldatud või sellele vihjatud kui „[musta rassi] vabastamist“. Kuna dokument on eeldatavasti kõige lähedasem ametlikule kogu liikumise ametlike eesmärkide kinnitajaks, siis võib seda võtta kui kinnitust, et Black Lives Matter võtab käesolevat olukorda Ameerikas kui rassilise ekspluateerimise ja rõhumise jätku.

Läbi kogu dokumendi on sõnale „must“ antud suur esitäht, mis on vihje viimaste aastakümnete mustanahalise rassi ülimuslikkust propageerivatele rassiteooriatele. Viimased võtavad „mustsust“ kui olemuslikult head jõudu võitluses mürgise „valgesuse“ vastu. Nagu varasemas retoorikas, on ka siin vihjeid muudele „rõhutud osadele rahvast“, mille vasteid on ka radikaalsete feministide ja homoõiguslaste retoorikas ning julgustust „[ühiskonna] kollektiivseks vabastuseks“.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused