Bloomberg üritab maailmale tõestada, et Erdogani suunanäit ei pane migrante Euroopale tormi jooksma

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Kaastunde äratamiseks surutakse laps vastu okastraati.

ERR vahendab Bloombergi, mille kohaselt polevat retoorika ja tegelik olukord Türgi-Kreeka piiril kooskõlas – ometigi pole ka selle väljaande jutt usutav.

Bloombergi ajakirjanikud kirjutavad värskes artiklis, et hoolimata Ankara ja Ateena retoorikast pole vähemalt hetkel Türgi-Kreeka piiri lähistel nii palju Euroopasse pürgivaid migrante kui väidetakse. Samuti polevat piiri äärde kogunenud inimeste näol tegu nendega, kes oleksid äsja Süüriast saabunud, vaid tegemist on pigem juba pikemat aega oma võimalust oodanud migrantidega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kel on juurdepääs pildipankadele, need võivad küll leida nii France Presse (AFP), Associated Pressi (AP), Reutersi kui ka teiste agentuuride ülesvõtteid, mis räägivad vastupidist.

Türgi president Erdogani mahahõigatud teadet, et nemad enam põgenikke kinni ei pea, ei saa kuidagi libauudiseks pidada, seega aga tähendab, et kümnetele tuhandetele anti lootust – ja on väheusutav, et nood seda võimalust ära ei kasuta. Väita, et Türgi ametlik teade pagulastele vabade käte andmisest kedagi piiri poole jooksma ei pane, on naiivne ja rumal.

Vähemalt AFP, keda BNS peamiselt vahendab, pole kunagi väitnud, et Türgi-Kreeka piiril on värskelt Süüriast saabunud tegelased – need ongi Türgis asuvatest laagritest teele läinud. Kuna maismaapiir on siiani suhteliselt kinnine olnud, siis mindi seni meritsi, nüüd aga on ka maapiiril tung lahti.

“Ateena retoorika” taga ei saa olla tõepõhjata, kui piiril on sõjaväetehnika, sest niisama ei hakka keegi seda liigutama. Kreekal aga on niigi asi riigisisese kodusõja-laadse olukorrani jõudmas.

“Türgi president Recep Tayyip Erdogan käinud välja sensitiivse kaardi ajal, mil Euroopa populistid räägivad peale tungivatest migrantidest ning mil kõigele annab hoogu juurde maailmas leviv mure koroonaviiruse leviku pärast. Euroopa Liidu juhtriigid aga pole julenud veel Türgit bluffimises süüdistada,” vahendab ERR Bloombergi.

Nagu näha, võetakse appi koroonaviirus ja populistid, samas kui massiränne lähtub suuresti Iraani kandist (Iraak, Afganistan), kusjuures surijate ja haigestunute arv Iraanis kasvab Hiina tempos. Populistidel aga pole vaja migrantidest rääkida, need jõuavad igapäev ise kohale ennast näitama, ning Türgit ei pea bluffimises süüdistama, kuna ta lasigi põgenikud lahti.

“Retoorika umbes 150 000 migrandist, kes olevat koheselt valmis paatidesse istuma ning Kreeka saarte suunas liikuma” pole tegelikult kellegi luulu, vaid reaalsus, sest väljaspool Süüriat on miljoneid süürlastest põgenikke ja sõda selles riigis ei näita lõppemise märke.

Rääkides võimalikest arengutest piiril, tuleb hoiatada mitme asja eest. Esiteks, ilmselt pole kaugel aeg, mil Kreeka-Türgi piiril tekivad esimesed inimohvrid, sest agressiivsed meestejõugud laamendavad seal tõsiselt ja nende takistamiseks tuleb jõudu kasutada. Siis on kindlasti kogu liberaalne Lääs tagajalgadel püsti: “Appi, tapetakse!”, samas kui tapjad tulevadki üle piiri.

Teiseks on juba hoiatatud, et vasakpoolsed ajakirjanikud paiskavad Lääne täis traagilisi pilte lastest, keda nende vanemad hoiavad ise okastraadi kohal ja kes seal ka viga saavad. Vigastuste tekitamine kaastunde lunimise nimel on vana trikk ja vanematel peaks olema vastutustunnet mitte vedada lapsi ohtlikesse põgenikepaatidesse või otse eesliinile, kui on teada, et okastraataiad ja relvis mehed nende taga tähendavad surmaohtu.

Bloombergi ajakirjanikud teevad sama ideoloogilist tööd, mida kogu Lääne vasakliberaalne meedia. Kahjuks pole enamik inimesi näinud videot sellest, kuidas päästjad sättisid kunagi Kreeka saare rannikult leitud uppunud lapsukest ajakirjanike jaoks võimalikult traagilisse poosi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused