Boris Johnson ärgitab EL-i uusi reaalsusi arvestades Brexiti-lepet läbi vaatama

Maailm,
©AFP/Scanpix
Paljud noored toetavad Brexitit, kuigi peavad selle tõttu tagakiusamist kannatama. Pilt on illustratiivne.

Briti peaministri Boris Johnsoni valitsus kutsus laupäeval Euroopa Liidu liidreid taas üles loobuma vastuseisust Brexiti tingimuste ülevaatamisele, väites, et viimased Euroopa valimised viitasid vajadusele lähenemist muuta.

Läinud kuul ametisse astunud Johnson ütleb end soovivat lahkuda EL-ist leppega, kuid peab praegusi tingimusi vastuvõetamatuiks ning on valmis vajadusel viima riigi blokist välja ka leppeta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Johnsoni Brexiti minister Steve Barclay kirjutab ajalehes Mail on Sunday avaldatud artiklis, et Euroopa Parlamendi valimised mais muutsid poliitilist dünaamikat, ning ärgitas EL-i liidreid muutma oma pealäbirääkija Michel Barnier’ mandaati.

“Poliitiline reaalsus on muutunud sestsaadik, kui koostati juhised härra Barnier’le,” kirjutas Barclay.

“Sest ajast alates, kui viimases mandaadis kokku lepiti, on vahetunud 61 protsenti kõigi EL-i riikide Euroopa Parlamendi liikmetest. Säärane fundamentaalne muutus illustreerib vajadust lähenemist muuta,” märkis ta.

“Härra Barnier peab veenma EL-i liidreid kaaluma, kas ka nemad soovivad lepet, et ta saaks läbi rääkida viisil, mis võimaldaks leida ühisosa ÜK-ga. Vastasel juhul on tulemas leppeta (Brexit).”

Endine peaminister Theresa May, kel ei õnnestunud lahutustingimusi Briti parlamendis läbi suruda, pani ameti maha, olles kaks korda Brexiti edasi lükanud.

Kuid EL on keeldunud  uuesti avamast lepet, milleni jõuti 17 kuud kestnud raskete läbirääkimiste tulemusena. Johnson on hoogustanud ettevalmistusi leppeta lahkumiseks. (AFP-BNS)

One commentOn Boris Johnson ärgitab EL-i uusi reaalsusi arvestades Brexiti-lepet läbi vaatama

  • Avatar
    Leo Viller

    Boris Johnsoni vanavanaema oli rahvuselt tsherkessitar, kes põgenes Põhja – Kaukaasiast vene vallutajate eest Türgisse. BJ vanavanaisa oli jällegi Venemaal elav juut, kes ka sealt jalga laskis. Oma nime sai Boris ühe emigrandist vene valgekaartlase järgi, kellega tema vanemad suhtlesid

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused