Boris Johnson: Ukrainale rahuleppe pealesurumine on vastuvõetamatu

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ukraina president Zelenski ja Briti peaminister Boris Johnson vestlevad videosilla abil Ukraina parlamendis.

Katse Venemaale territoriaalseid järeleandmisi tehes Ukrainale “halba rahu” peale suruda oleks moraalselt vastuvõetamatu, ütles neljapäeval Briti peaminister Boris Johnson.

Johnson ütles Loode-Inglismaal Blackpoolis majandusele keskendunud kõnes, et energia hinnatõusus, mis on põhjustanud Suurbritannias elamiskulude kriisi, on suuresti süüdi Venemaa sissetung Ukrainasse.

Aga katsed algatada nüüd Vene presidendi Vladimir Putini kasuks relvarahu jääksid Läänt kauaks kummitama, hoiatas ta.

“Ukrainlaste hülgamine oleks moraalselt vastuvõetamatu, sest nemad on ohvrid ja neil on absoluutne õigus kaitsta vaba ja iseseisvat riiki. Meil lihtsalt ei ole õigust öelda neile, mida teha.”

Johnson ei nimetanud ühtki rahuleppeks surve avaldajat, kuid eelmisel nädalal kritiseeriti teravalt Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni, kelle arvates ei tohiks Venemaad alandada, vaid Putinile tuleks pakkuda võimalust diplomaatilisel teel olukorrast välja tulla. Ka Saksa kantsler Olaf Scholzi nimi on survestajate nimedest läbi käinud.

Kui Putin saavutaks relvarahu ja saakse enda kätte osa Ukrainast, annaks see talle võimaluse võimaluse ka edaspidi “nuga haavas keerata”, ütles Johnson. “Krokodill tuleks lihtsalt tagasi ja nõuaks lisa, ning ta saaks väita, et tema agressioon ja vägivald tasusid end ära.”

“See oleks katastroof Ukrainale ja kõigile teistele endise Nõukogude Liidu osadele, keda ta võiks rünnata,” ütles Briti peaminister. “See avaks ukse uutele konfliktidele, uuele ebastabiilsusele, ülemaailmsele ebakindlusele ja majandushädadele.” (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused