Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Breitbart: Demokraatide poliittehnoloogiline programm “Trumpi kriisi” esilekutsumiseks

-
10.09.2018
Donald Trump fondijuhtide üritusel
© AP/Scanpix

USA-s jätkub enne novembris toimuvaid üldvalimisi (midterm elections) paaniline president Trumpi mustamine. Asja eesmärgiks on kõikide poliitehnoloogiliste vahenditega kutsuda esile “Trumpi kriis” ja luua nö ühiskondlikult mõjuv vajadus Trumpi umbusaldamiseks ning eemaldamiseks.

Peavoolumeedia ründab Trumpi ja tema ebatavalist juhtimisstiili, kuid jätab täiesti tähelepanuta tulemused, mida president juba lühikese ajaga saavutanud on. Keegi ei räägi majanduse jätkuvast kasvust, töökohtade juurde tulemisest ega töötuse vähenemisest (sealhulgas ka mustanahaliste ja ladinaameeriklaste hulgas).

Möödunud nädal osutus USA ajakirjanduses eriti vihaseks. Breitbart tõi välja olulisemad piinlikud juhtumid, millega Trumpi vastased infosõja teoreetikud paljastasid oma tõeliselt silmakirjaliku pale.

Kahel juhul toimus Trumpi sõimamine matusel. Nii souli kuninganna Aretha Franklini kui ka sõjakangelase John McCain’i matusel domineerisid moraalset üleolekut demonstreerivad ülesastumised, samal ajal kui matuseliste hulgas istusid rahumeeli näiteks vägistamise eest süüdistuse saanud Bill Clinton ja rassist ning antisemiit Louis Farrakham. Ameerika hääbuv meedia- ja poliitikaeliit pidas kirikus toimunud McCaini matusel(!) loengut selle üle, kui kohutav on teha inimestel vahet ja kui jämedalt käitub Trump ning kirikutäis rahvast juubeldas. Tõestades sellega veel kord, et tegemist on palju vulgaarsema, matslikuma ja tülgastavama seltskonnaga, kui on tegelikult need, kelle nad on valinud enda sihtmärgiks.

Sama kehtib 11. septembril ilmuva Bob Woodwardi uue raamatu kohta. „Fear“ („Hirm“) on sissevaade president Trumpi Valgesse Majja ja väidetavalt ei näita raamat Trumpi just kõige paremas valguses. Juba enne raamatu ilmumist on peavoolumeedia elevil ja üritab kasutada raamatut ära vastuolude süvendamiseks riigis.

Järgmisena võttis vasakäärmuslik meedia ette George Papadopoulose, Trumpi presidendikampaania väga tähtsusetu liikme, kes aga väidetavalt olevat olnud võtmeisik väljamõeldud Trumpi Vene afääris. Nüüd mõisteti Papadopoulos 14 päevaks vangi ametivõimudele valetamise eest. Samal ajal jooksevad Hillary Clinton, James Comey, John Brennan ja James Clapper vabalt ringi, ehkki üsna usutavalt võiks neid kõiki valetunnistuse andmise eest süüdi mõista.

Möödunud nädalal astus taas lavale ka USA endine president Barack Obama. Reedel liitus ta Trumpi vastase kampaaniaga, puistates varrukast Trumpi kohta valesid ning virisedes, et temale ei langegi midagi Trumpi saavutatud edu särast. Obama püüdis panna inimesi uskuma, et Trumpi suurepärased majandussaavutused ei olegi tegelikult Trumpi töö ja lisaks valetas Obama ka oma suhtlemise kohta meediaga, väites, et tema ei läinud iial nii kaugele kui Trump. Tegelikult läks Obama palju-palju kaugemale. Trump kritiseerib ja narrib meediat, Obama aga suunas justiitsministeeriumi meedia järgi nuhkima, seda heidutama ning vandenõus süüdistama.

Veel mõned skandaalid eelmisest nädalast. Vasakäärmuslik New York Times kiitles, et koostöös süvariigiga tegeletakse aktiivselt demokraatlikult valitud presidendi agenda saboteerimisega. Ometigi puuduvad igasugused viited sellele, nagu oleks Trump teinud midagi valesti. Taas kord on tegelikult tegemist presidendi juhtimisstiili vastu suunatud aktsiooniga. Ja NBC telesaate „Meet The Press“ saatejuht Chuck Todd kuulutas sõja meedia kriitikutele, eriti neile, kes töötavad Fox News’is – kanalis, mis on Toddi sõnul süüdi Trumpi valimises ja selles, et inimesed on kaotanud usalduse meedia vastu. Paraku ei maini Todd sõnagagi võimalust, et inimesed on ehk kaotanud usalduse meedia vastu hoopis teistel põhjustel. Näiteks lugematud skandaalid libauudistega või arvamusavaldused, millisega Todd ise just lagedale tuli. Samuti tema enda NBC kolleegide tegevus, kes mätsisid kinni kaks väga tõsist mõjukate demokraatide vastu suunatud vägistamissüüdistust.

Samal ajal päris maailmas – väljaspool väljamõeldud mulli, milles Trumpi juhtimisstiil tähendab automaatselt, et ta ei sobi presidendiks – rõõmustavad inimesed palgatõusude üle, uute töökohtade tekkimise üle, kasvava jõukuse üle. Ja ainus tegelikult ebameeldiv asi praeguses tohutus „kriisiolukorras“ on üha meeleheitlikum ja ebaausam püüd pöörata ümber presidendivalimise tulemusi põhjusel, et üks hädine seltskond ei suuda leppida demokraatlikult valitud presidendi stiiliga.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

SEOTUD LOOD: Trump: Woodwardi raamat kubiseb valest ja laimust

Breitbart: kahed matused, mida Ameerika vulgaarne meedia ja poliitiline eliit tsirkuseks pöörasid