Breitbart: kahed matused, mida Ameerika vulgaarne meedia ja poliitiline eliit tsirkuseks pöörasid

Maailm,
©AP/Scanpix
Mälestustseremoonia Washingtonis, vasakul Bill ja Hillary Clinton

Breitbarti ajakirjanik John Nolte kirjutab kahest suurest matusetseremooniast, mille Ameerika vulgaarne meedia ja poliitiline eliit tsirkuseks pöörasid. Jõllitamine, käperdamine, süüdimõistetud vägistajad, ülbitsemine, sobimatu lärmamine, labased pilked – ja seda kõike saatmas rahvahulga möirgav heakskiit.

Just niimoodi käitus Ameerika meedia ja eliit Aretha Franklini ja senaator John McCaini matustel. Ja ehkki USA-l läheb majanduslikult lõpuks jälle paremini, töökohti tuleb aina juurde ning Ameerika ei tegele enam rumalate sõdade alustamisega tegeleb peavoolumeedia paraku sellega, et tümitab lakkamatult meest, kes Ameerika uue tõusu võimalikuks on teinud ning igatseb tagasi n-ö vanu häid aegu. Seda kõige ebasobivamas kohas üldse, nimelt matustel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seltskond, kes pidevalt peab teistele loenguid sündsusest, väärikusest ja viisakusest paljastas end täielikult.. Ja seda mitte lihtsalt mõnel suvalisel matusel, vaid legendaarse laulja Aretha Franklini ning sõjakangelase senaator John McCaini matusel. Tegemist oleks võinud olla Ameerika rahvast ühendavate sündmustega. Inimesed oleks võinud tulla kokku ning viia läbi inimesi ühendava inimliku tseremoonia –  sellise, nagu need nn Ameerika sündsuse apostlid kangesti taga nutavad.

Selle asemel aga lasti püksid alla ja näidati maailmale oma paljaid tagumikke. Kõike ainult ühel põhjusel – Trump mitte lihtsalt ei ela nende inimeste peades, vaid teeb midagi, millega nemad kunagi hakkama ei saa: Trump teeb Ameerika jälle suureks. Või nagu on tabavalt öelnud blogija Glenn Reynolds: „Trumpi üks suurimaid saavutusi on olnud see, et ta on paljastanud tsiviliseeritud käitumise ja enesekontrolli puudumise meie elitaarsetes institutsioonides.“ Trump on sundinud neid paljastama oma tõelist palet.

Trumpi ennast matustele ei kutsutud. Küll aga oli kutsutute nimekirjas vägistamise eest süüdistuse saanud Bill Clinton. Ka Aretha Franklini matustel istus Bill Clinton esireas üheskoos raevuka rassistist antisemiidi Louis Farrakhani ning antisemiidi Al Sharptoniga.

Mõlema matuse toon ning matuseliste käitumine oli odav ja labane; ning seda kõike kanti üle riigitelevisioonis. McCaini matustele oli kutsutud kohale Trumpi tütar Ivanka ja väimees Jared, kes pidid kuulama, kuidas Meghan McCain ja endised presidendid Barack Obama ning George W. Bush viskasid labast nalja Ivanka isa aadressil. Sõjakangelase matus muudeti odavaks presidendikampaaniaks ning kirikutäis rahvast juubeldas.

Aga, nagu kirjutab John Nolte, meenutas kogu see arulage käitumine Poe näidendit „Punase surma mask“. Või nagu kirjutas üks teine Breitbarti ajakirjanik: „establishment peab raevukat võitlust kustuva valgusega. Nad teavad, et see on nende poliitiline luigelaul.“

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused