Breitbart: Trumpi järel nuhkides rikuti räigelt seadusi

Maailm,
- Updated
©Scanpix
President Donald Trump šokeerib paljusid oma otsekohesusega.

USA kongressi esindajatekoja liikmed märkisid eelmisel neljapäeval, et on näinud šokeerivat dokumenti, milles on väga detailselt toodud välja USA vastuluureseaduse (FISA) rikkumine USA justiitsministeeriumi ja FBI ametnike poolt, seda seoses Trumpi kampaania uurimisega. Esindajatekoja liikmed nõudsid memo kohest avalikustamist.

Breitbart on ka varem kirjutanud sellest, kuidas Obama administratsioon õõnestas Trumpi presidendikampaaniat, kasutades selleks politseiriigile omast strateegiat, muuhulgas ka Trumpi kampaania järgi luuramist (vt ka UU 01.11.17 ja UU 31.10.17).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Dokumendiga tutvumine sai võimalikuks pärast seda, kui kõik esindajatekoja luurekomitee vabariiklased hääletasid selle poolt, et salajane memo saaks esindajatekoja liikmete jaoks avalikuks. Kõik komitee demokraadid hääletasid memo avalikustamise vastu.

Memo sisaldab väidetavalt ka informatsiooni Fusion GPS-i poolt kokku pandud nn Trumpi toimiku kohta, mille kohaselt tegi president Trump enne 2016. aasta presidendivalimisi venelastega koostööd. Möödunud aasta oktoobris sai aga teatavaks, et toimiku koostamist finantseerisid hoopis Hillary Clintoni kampaaniameeskond ja Demokraatide rahvuskomitee (vt ka UU 29.10.17). Ehkki tegemist oli poliitilise dokumendiga, kasutasid FBI ametnikud toimikut väidetavalt ühe tõendusmaterjalina, et saada luba Trumpi kampaanianõuniku Carter Page’i pealkuulamiseks.

Esindajatekoja liige Mark Meadows (R-NC) rääkis intervjuus Fox News’ile: „Osake minust soovib, et ma ei oleks seda memo lugenud, sest ma ei taha uskuda, et selles riigis, mida ma nimetan oma koduks ja armastan nii väga, võivad niisugused asjad juhtuda.“

Esindajatekoja liikme Matt Gaetzi (R-FL) sõnul on memos väljatoodud faktid jahmatamapanevad ning nõuavad täielikku avalikustamist. „Meie demokraatia kaitsmiseks on selle avalikustamine kõige prioriteetsem asi üldse,“ ütles Gaetz, kes on ühtlasi justiitsministeeriumi- ja FBI-ülese õiguskomisjoni liige. Tema sõnul võib dokumendi sisu viia justiitsministeeriumi ja FBI ametnike vallandamise, või võimalik et isegi arreteerimiseni.

Steve King (R-IA) esindajatekojast nimetas nähtut hullemaks kui Watergate ja Ron DeSantis (R-FL), samuti õiguskomisjoni liige, ütles, et memo tõstatab väga tõsiseid küsimusi Obama-aegse justiitsministeeriumi ja Comey-aegse FBI kohta. Ka DeSantise arvates tuleks memo nii kiiresti kui võimalik avalikustada. „Ameerika rahvas väärib tõde,“ ütles DeSantis.

Esindajatekoja reeglite järgi on võimalik dokument avalikustada, kui esindajatekoja luurekomitee selle poolt hääletab. Pesident Trumpil on sel juhul õigus viie päeva jooksul otsus vaidlustada. Sel juhul läheb hääletus esindajatekoja liikmete kätte.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Seotud lood:

Trumpi Vene-koostöö on osutunud hoopis Clintonite Vene-koostööks

Kas Obama on samuti seotud Trumpi vene toimiku koostamisega?

Mark Steyn: venelastega ajasid asju kõik, välja arvatud Trump

Foto: Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused