Brexiti algataja Nigel Farage otsustas lahkumise naljategemise asemel tõelisuseks muuta

Nigel Farage leiab, et temata on Brexit ummikusse jooksnud ja ta kavatseb võitlusesse naasta.

Brexiti üks omaaegseid juhtfiguure Nigel Farage teatas laupäeval oma naasmisest debatti Suurbritannia lahkumise üle Euroopa Liidust, et valitsuse lahkumiskava põrmustada.

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) endine liider ütles, et osaleb rühmituse Lahkumine Tähendab Lahkumist (Leave Means Leave) bussituuril Theresa May pehme Brexiti-kava vastustamiseks, vahendab BNS.

Farage lahkus UKIP-i juhtkonnast pärast enda jaoks võidukat 2016. aasta referendumit Suurbritannia EL-i liikmesuse üle, väites, et tema missioon on täidetud. Kuid laupäeval teatas ta oma naasmisest võitlusse May Brexiti kavaga, nimetades seda “argpükslikuks mahamüümiseks”.

London ja Brüssel ei ole veel jõudnud kokkuleppele Suurbritannia blokist lahkumise tingimustes ning Briti seadusandjad on lõhestunud May ettepanekute osas, mis hoiaksid Ühendkuningriigi kaubandusvallas EL-i lähedal.

“Mul on küllalt nende valedest, pettusest ja reetmisest. On tulnud aeg anda neile õppetund, mida nad kunagi ei unusta,” kirjutas Farage ajalehes The Daily Telegraph.

“Theresa Rahusobitaja on tulnud lagedale ideedekogumiga, mis ei kujuta endast midagi enamat kui argpükslikku mahamüümist. Me peame tegema kampaaniat kogu riigis, et aktiveerida valijad ja taastada nende usk Brexitisse,” märkis Farage. “Meie enesega rahulolevad parlamendiliikmed peavad aru saama, kui tõsiselt inimesed võtavad neile valetamist, samas kui nende soove jultunult eiratakse.”

Rühmitus Lahkumine Tähendab Lahkumist on öelnud, et kavatseb teha kampaaniat kogu Suurbritannias, korraldades suuri rahvakoosolekuid ja aktiveerides inimesi sotsiaalmeedias.

“Pärast Chequersi (May Brexiti kava) reetmist on paljud inimesed mind tänaval peatanud, et küsida, millal ma tagasi tulen,” kirjutas Farage. “Nüüd on teil vastus olemas – ma olen tagasi,” lisas ta.

UKIP-i juhtkonnast lahkumise järel on Farage viiel päeval nädalas vedanud raadiojaama LBC jutusaadet ning jätkanud Euroopa Parlamendis fraktsiooni Vaba ja Otsedemokraatlik Euroopa juhtimist. Ta ei ole andnud märku, kas ta loodab uuesti UKIP-i esimeheks saada, kui selle praegune liider Gerard Batten aprillis tagasi astub.

Brexiti läbikukutamisse seevastu on oma raha paisanud eakas miljardär George Soros, kes soovib rahvusriigid hävitada ja luua multikultuurse-globalistliku ühiskonna.

Kommentaarid