Brexiti eestvõitleja Nigel Farage tahaks uue referendumiga lahkumise võimsamaks muuta

47RS180108B694

Juhtiv Brexiti eestvõitleja ja Briti Iseseisvuspartei (UKIP) endine esimees Nigel Farage tegi neljapäeval ettepaneku korraldada Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise üle teine referendum, et sundida vaikima kõik need, kes ühendusest lahkuda ei taha, vahendab BNS.

“Võib-olla, lihtsalt võib-olla peaksime me korraldama EL-i liikmesuse küsimuses teise referendumi. See teeks probleemile lõpu terveks põlvkonnaks,” ütles Farage Twitteris. “Euroopa-meelsed nagu ekspeaminister Tony Blair ei anna iial järele, nad vinguvad ja soiuvad kogu selle protsessi vältel. Sestap olen hakanud mõtlema, et me peaksime korraldama selles küsimuses uue referendumi. Järgmine kord on lahkumise poolt hääletajate protsent juba palju suurem kui eelmine kord. Me saame kogu asja lukku panna ja Blair võib lihtsalt unustuse hõlma haihtuda.”

2016. aasta juunis läbi viidud referendumil toetas 52 protsenti brittidest EL-ist lahkumist ja 48 ühendusse jäämist. Uut referendumit on nõudnud ka liberaaldemokraadid ja mõned teised EL-i liikmesust pooldavad opositsioonipoliitikud, kuid nende eesmärk on Farage’i omale vastupidine. Peaminister Theresa May on teise hääletuse välistanud.

Foto: Scanpix/Reuters

Kommentaarid