Brexiti kordusreferendumi petitsiooni allkirjade kogumisel on avastatud võltsitud allkirju

Maailm,

Suurbritannias on alustatud ametlik uurimine Brexiti kordusreferendumi petitsiooni allkirjade kogumise kohta, kuna väidetavalt on terve hulk enam kui kolmest miljonist kogutud allkirjast võltsitud. Suurbritannia parlamendi alamkoja petitsiooni komisjoni Twitteri kontole postitati möödunud pühapäeval teadanne, mille kohaselt tegeletakse internetis avatud petitsiooni võimalike pettuste uurimisega. Praeguseks on petitsioonilt eemaldatud juba enam kui 77 000 võltsitud allkirja.

Pettusi hakati kahtlustama seoses sellega, et Brexiti kordusreferendumi petitsioonile hakkas kogunema kahtlaseid allkirju, mis olid antud väljaspool Suurbritanniat ja ületasid teatud juhtudel isegi konkreetse riigi elanike arvu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näiteks oli petitsioonile andnud oma allkirja 39 411 Vatikani elanikku, ehkki Vatikanis on elanikke kõigest 800.

Isolatsioonis olevast Põhja-Koreast, kus internetiühendus sisuliselt puudub, oli Suurbritannia otsuse vastu lahkuda Euroopa Liidust protesteerinud väidetavalt 23 778 inimest.

Falklandi saartest 1300 km lõuna pool asuvad Lõuna-Georgia ja Lõuna-Sandwichi saartelt oli antud enam kui 3000 allkirja, ehkki nimetatud saartel puudub püsielanikkond. Umbes sama palju allkirju laekus väidetavalt Briti Antarktika alalt, kus tegutseb küll umbes 400 teadlast, kuid elanike arv on ka seal null.

Allkirju on antud ka Aruba saarelt (101), Bermudast (564), Hiinast (432) Hong Kongist (2089), Jaapanist (742), Venetsueelast (24) ja Vaikse ookeani Tuvalu (18), Wallise, Fortuna (8) ja Vanuatu saartelt.

Kahtlane oli juba see, et pühapäeva keskpäevaks oli kogutud ligi 2,5 miljonit allkirja, mis on nii lühikese aja kohta üsna uskumatu tulemus.

Praeguseks ei ole teada, kas allkirjad on ka päriselt antud nimetatud kohtadest. Asja uuritakse. Asjatundlikud internetikasutajad võivad lihtsalt varjata oma tegelikku asukohta ja IP aadressi, kasutades proxy serverit.

Allkirju on väidetavalt antud ka Prantsusmaalt (18 734, Hispaaniast (11 816), Saksamaalt (7031, Hollandist (3139), Itaaliast (2492) ja Gibraltarilt (4122). Samuti on allkirju kogunenud Türgist (279), Uus-Meremaalt (3746) ja Austraaliast (11 971). Veidi vähem toetajaid leidub Lääne-Saharas (3), Mongoolias (3), Somaalias (4), Guatemalas (4) ja Prantsuse Polüneesias (6).

 Allikas: The Telegraph – Tõlkinud Triin van Doorslaer

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused