Brexiti lepe on algatanud kalandussõja EL-i ja brittide, aga ka erinevate riikide ja huvigruppide vahel

Maailm,
- Updated
Briti kalurid tahavad oma vetes ise peremehed olla.

Prantsusmaa kalanduse üks juhte ähvardab blokeerida Suurbritannia kaubaveo Euroopa sadamatesse, kui Brexiti lahkumislepe jääb sõlmimata ja EL-i kalurid ei saa enam Briti vetes kalastada.

EL-i liikmena osales Suurbritannia ka EL-i ühises kalanduspoliitikas, mis tagab kõigile Euroopa kalalaevadele võrdse juurdepääsu EL-i vetele ja püügipiirkondadele. Leppe sõlmimata jäämisel olukord muutub ja EL-il ei ole enam õigust kalastada Briti vetes. Brüssel on lahkumisläbirääkimistel osutunud äärmiselt kangekaelsaks ja nõudnud brittide jätkuvat osalemist ühises kalanduspoliitikas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prantsusmaa Normandia piirkondliku kalandusnõukogu juht Dimitri Rogoff teatas nüüd, et leppe mittesõlmimise korral ei lase Prantsusmaa enam Briti kaubalaevu oma sadamatesse. Rogoff usub, et sama teevad ka Belgia ja Holland. Kommentaaris raadiojaamale France Info ütles Rogoff: „Kui meilt meie kalanduspiirkond ära võetakse, siis ei lase meie brittidel varustada prantslasi.“

Ähvardused ei ole kindlasti laest võetud. Sarnaseid blokeerimisi on tulnud ette ka varem, näiteks 2018. aasta nn kammkarbi sõja ajal. Selle aasta oktoobris pommitasid prantslased aga Briti kalalaevu signaalrakettide ja praepannidega, ehkki Briti laevad kalastasid Normandia rannikuvetes täiesti legaalselt.

Viimastel nädalatel on EL-i kalalaevade tegevus Briti territoriaalvetes, sealhulgas ka merekaitsealadel, selgelt intensiivistunud ja püütakse mitte ainult meeletutes kogustes soovitud kala, vaid ka tonnide kaupa soovimatut kala ja mereelustikku, muuhulgas imetajaid, näiteks delfiine, mis pärast surnult merre tagasi heidetakse

Ühendkuningriigi kaitseminister Ben Wallace kinnitas The Telegraphile, et riik teeb oma kalurite kaitseks kõik endast oleneva. „Millised iganes saavad olema läbirääkimiste tulemused, me peame austama üksteise territooriaalvesi, järgima seadusi ning käituma rahumeelselt,“ lisas ta.

The Telegraphi andmetel väitis EL-i Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier suletud uste taga toimunud kohtumisel EL-i saadikutega, et lepe võidakse sõlmida sel nädalal, juhul kui Ühendkuningriik annab kalanduse küsimuses järele.

Briti allikad aga on hoiatanud ükskõik millise leppe sõlmimise eest, mis jätaks Ühendkuningriigi endiselt otsapidi EL-i seadusandluse alla. Downing Street on eitanud igasugust punastest joontest taganemist.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused