Brexiti Partei on ka siseriiklike valimiste kontekstis vaieldamatu liider

Maailm,
©ZUMAPRESS.com
Brexiti Partei võidukas meeskond pärast europarlamendi valimisi.

Suurbritannias europarlamendi valimised võitnud Brexiti partei on arvamusküsitluste kohaselt tõusnud kõige populaarsemaks parteiks ka Suurbritannia parlamendivalimiste valguses.

Uuringufirma Opinium poolt läbi viidud küsitlus näitas, et kui Suurbritannias toimuksid homme üldvalimised, võidaks need Brexiti partei 26%. Paremuselt teise tulemuse teeksid leiboristid 22%-ga ja praegune konservatiivide valitsuspartei jääks 17%-ga kolmandaks. Liberaalid koguksid 16% häältest ja rohelised 11%.

Brexiti-vastase partei Change UK toetus on aga kõigest 1%.

Sellised tulemused tähendaksid, et Brexiti partei saaks parlamendi alamkojas (House of Commons) 306 kohta (absoluutsest enamusest jääks puudu 20 kohta), leiboristid saaksid 205 kohta ja konservatiivsed toorid ainult 26 kohta.

Opiniumi tulemused kinnitavad Brexiti partei edu ja seda, et europarlamendi valimisvõit ei olnud juhus.

Kõigest seitse nädalat tagasi loodud parteile avaneb järgmine võimalus juba 6. juunil, mil toimuvad Peterborough` linna uue parlamendisaadiku valimised. Praegune Peterborough` linna leiboristist saadik mõisteti hiljuti seadusrikkumise eest vangi ja tema asemele valitakse nüüd uus saadik.

2016. aastal hääletas Peterborough` ringkonnas 60,9% valijatest Brexiti poolt, mis annab lootust, et Brexiti partei võib siit saada oma esimese parlamendiliikme Suurbritannia parlamenti.

Brexiti partei juht Nigel Farage on kutsunud konservatiivide valijaid üles hääletama Brexiti partei poolt: „Tooridel ei ole Peterborough’s piisavalt toetust. Kuid leiboristidel on tohutu valimismasin ja nad viskavad sinna sisse kõik, mis vähegi võimalik. Ja ma mõtlen sõna otseses mõttes – kõik, mis vähegi võimalik,“ ütles Farage. Ta lisas, et ainult Brexiti parteil on praegu võimalus leiboriste lüüa.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused