Brexiti pooldajad asutasid uue liikumise NO DEAL, et viia Suurbritannia lahkumine lõpuni

Maailm,
- Updated
Brexit
©UU
Brexiti toetusplakat.

Suurbritannias on edestanud ametlik petitsioon lahkumislepinguta Brexitiks („No Deal“ Brexit) allkirjade poolest petitsiooni, mis nõuab Brexiti n-ö tagasipööramist („People’s Vote“), ehk ära jätmist.

Petitsioon, mis kutsub Suurbritannia valitsust üles loobuma Theresa May poolt sõlmitud Brexiti-leppest – mida nimetatakse petitsioonis ajaloo halvimaks leppeks –, kogus mõne tunniga kümneid tuhandeid allkirju ja neid koguneb kiiresti juurde.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„People’s Vote“ ehk Brexiti tagasipööramist sooviva petitsiooni korraldajaks ja rahastajaks on suures osas miljardär George Soros, keda on nimetatud ka meheks, kes surus põlvili Inglise Panga. Nüüd naudib Soros aga filantroobi kuulsust, kes rahastab heldelt avatud piiride aktiviste. Samas on Sorose petitsioonil hetkel vähem hääli ka kolmandast petitsioonist, mis kannab nime „Stop a possible second referendum on EU membership“ („Peatame teise võimaliku referendumi EL-i liikmesuse üle“). Seda kõike hoolimata EL-i jäämise pooldajate pingutustest ja hirmutamistaktikast.

Suurbritannia valitsus vastas uue referendumi korraldamise osas, et 2016. aasta referendumi tulemused jäävad jõusse, vastasel juhul oleks tegemist brittide otsuse õõnestamisega ja lugupidamatusega riigi ning valitsuse demokraatlike väärtuste vastu.

„17,4 miljonit häält EL-ist lahkumise poolt. See on suurim arv hääli ükskõik mille poolt Ühendkuningriigi ajaloos. Tegemist on suurima demokraatliku mandaadiga, mille ükski Ühendkuningriigi valitsus tegutsemiseks on saanud,“ seisis valitsuse vastuses. Ühtlasi meenutatakse selles, et 2017. aasta erakorralistel valimistel andis enam kui 80% valijatest oma hääle parteide poolt, kes austasid referendumi tulemusi. Mõlema suure partei seisukoht oli siis, et inimeste otsust tuleb austada.

Sellest hoolimata on üleval kahtlused, et Theresa May valitsuses olevad EL-i pooldajad kavandavad uut skeemi, mille eesmärgiks on korraldada leiboristide abiga ikkagi teine referendum.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused