Briti admiral: lootus Putini tervise halvenemisele on soovunelm, Venemaa jääb pikaks ajaks ohuks

Maailm,
©Scanpix
Admiral Tony Radakin BBC Sunday Morning saates.

Ühendkuningriigi kaitsejõudude staabiülem admiral Tony Radakin lükkas intervjuus BBC-ile ümber spekulatsioonid Vladimir Putini halveneva tervise üle ja nimetas neid soovmõtlemiseks.

„Ma arvan, et mõned kommentaarid teemal, nagu oleks ta tervis halb või et keegi kindlasti tapab ta või kõrvaldab võimult, ma arvan, see on soovmõtlemine.“ Ta lisas, et elukutseliste sõjaväelastena näevad nad Venemaal küllaltki stabiilset režiimi. „President Putinil on õnnestunud suruda maha igasugune opositsioon, me näeme Putinisse investeerinud hierarhiat ja nii ei ole kellelgi tipust motivatsiooni esitada Putinile väljakutse, ja see on väga sünge.“

Radakini sõnul püsib Venemaa oht veel kümneid aastaid ning Ühendkuningriigi uus peaminister peaks nägema Venemaas suurimat ohtu Suurbritanniale. „Venemaa maaväed on ehk lühikeses perspektiivis väiksem oht, seda degradeerumise ja ammendumise tõttu, mida me näeme praegu Ukrainas. Kuid Venemaa on endiselt tuumariik, tal on kübervõimekus, kosmosevõimekus ja ka erinevad veealused programmid, millega ta saab kahjustada maailma infovahetust tagavaid veealuseid kaableid.“

Oma hiljutist Ukraina visiiti kommenteerides sõnas Radakin, et Ukraina armee on täiesti kindlalt veendunud oma võidus. „Nad plaanivad võtta tagasi kogu oma territooriumi ja nad näevad, et Venemaal on probleeme; Venemaa on meie hinnangul kaotanud enam kui 30% oma maavägede lahingvõimekusest. See tähendab reaalselt, et 50 000 vene sõdurit on saanud selles konfliktis kas surma või vigastada, hävitatud on ligi 1700 vene tanki, ligi 4000 soomustatud lahingmasinat,“ lisas Radakin.

Ta kinnitas, et ka Ühendkuningriigi uut peaministrit teavitatakse jätkuvalt pidevalt olukorrast. „Esikohal on Ukraina ja meie toetus Ukrainale, ent me püüame alati astuda ka sammukese tagasi, et omada laiemat pilti kogu ohuolukorrast,“ ütles Radakin.

Allikas: The Telegraph

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused