Briti kohus kuulutas homod ülimuslikuks: kristlaste soov, et lapsendatud saaksid isa ja ema, olevat diskrimineeriv

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Agressiivne homopropaganda tungib sõna otseses mõttes igale poole, kuhu saab. Ülekäigurada Londonis.

Suurbritannias otsustas kohus, et kristlik adopteerimisagentuur peab nüüdsest võimaldama lapsendamist ka samasoolistele paaridele. Cornerstone’i adopteerimisagentuur on seni andnud lapsi vaid abielus olevatele evangeelsetele kristlastele, ent nüüdsest ei ole neil „seaduslikku alust keelduda“ laste andmist ka gei- ja lesbipaaridele.

Kohtunik Julian Knowles langetas sellise otsuse juuli alguses. Kohtu väitel on Cornerstone rikkunud 2010. aastal vastu võetud võrdõiguslikkuse seadust, kuna on nõudnud, et võimalikud hooldajad „hoiduksid homoseksuaalsest käitumisest“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Minu meelest ei vaja see enam kordamist, kuid ma lükkan kategooriliselt tagasi igasugused väited, nagu ei oleks geid ja lesbid võimelised olema suurepärased ning armastavad hooldus- või adoptiivvanemad, olgu nad siis vallalised või partnerlussuhtes samasoolisega,“ ütles kohtunik oma otsuses.

Agentuuri eestvedaja, õpetaja Sheila Bamberi sõnul on küll positiivne, et nende tegevust lastele kristlike kodude leidmisel endiselt toetatakse, kuid teda kurvastab, et Piiblil põhinevat kristliku abielu kontseptsiooni ei peeta millekski. „Me kaalume hoolega ja palvemeeles, kuidas oma tegevust jätkata ning kuidas aidata kaasa igavesti kokku jäävate perekondade loomisele.“

Cornerstone’i advokaadi Aidan O’Neilli sõnul on kohus tegutsenud ebaseaduslikult ja leiutanud diskrimineerimissüüdistuse lapsendamisagentuuri vastu: „Tegemist on hüpoteetilise vaidlusega, kus tegelikke ohvreid ei ole. Ofsted [haridusamet ja süüdistuse esitaja] ei ole identifitseerinud ühtegi isikut, keda Cornerstone’i töö tagajärjel diskrimineeritud oleks.“

Cornesrstone’iga sarnased evangeelsed heategevusühendused ei ole sugugi ainsad kristlikud organisatsioonid, keda on süüdistatud diskrimineerivas tegevuses nn võrdsuse ja inimõiguste sildi all. Näiteks on pea kõik Suurbritannia katoliiklikud adopteerimisagentuurid olnud sunnitud kas uksed sulgema või ütlema lahti kiriku põhimõtetest, kuna neil keelati adopteerimine ainult heteroseksuaalsetesse peredesse.

Ofstedi juht on varem mitmeid kordi öelnud, et nõuab kõigilt koolidelt „tugevat liberaalsust“ ja et kultuurilist konservatiivsust ning religioosseid väärtusi esindavad asutused tuleb „paljastada“. Näiteks nimetas ta kristlikku Christian Institute’i äärmuslikuks organisatsiooniks.

Allikas: Breitbart London

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused