Briti meedikud hoiatavad uue koroonaviirusega kaasneva sündroomi eest, mis ohustab ennekõike lapsi

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Laps haiglaravil

Suurbritannia terviseamet hoiatas uue võimaliku koroonaviirusega seotud sündroomi eest, mille tõttu on intensiivravisse sattunud mitmed lapsed. Just lastega seotud ja intensiivravi vajav multisüsteemne põletikuline seisund on pannud arstid muret tundma.

Seisundi sümptomiteks on lööve, neerupuudulikkus ja kõhuprobleemid. Lastel on esinenud ka toksilise šoki sarnaseid sümptomeid ning Kawasaki tõvele sarnaseid sümptomeid (kuni 5-aastastel lastel harva esinev autoimmuuntõbi, millele on iseloomulik südame pärgarterite põletik).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seni ei ole haigestunud laste hulk õnneks kuigi suur ja arstide kinnitusel ei ole praeguseks leidnud ka kinnitust, et uute sümptomitega seisund ja koroonaviirus on omavahel seotud. Kuid esmaspäevasel pressikonverentsil ütles Suurbritannia tervishoiuminister Matt Hancock, et olukord on väga murettekitav.

„Viimase kolme nädala jooksul on kasvanud Londonis ja teistes riigi piirkondades igas vanuses laste arv, kellel on diagnoositud intensiivravi vajav multisüsteemne põletikuline seisund,“ seisab perearstidele saadetud terviseameti hoiatuses. Hoiatus tuleb ajal, mil valitsusele avaldatakse üha suuremat survet avada taas koolid.

Siiani on üle maailma väga vähe lapsi koroonaviirusesse nakatunud, ehkki tavapäraselt on lapsed erinevatele viirustele väga altid. Umbes kolm nädalat tagasi hakkas aga Suurbritannias tekkima laste hulgas sündroom, mille sümptomiteks on kõhuvalu, oksendamine, kõhulahtisus. Enamikul on ka kõrge palavik. Erinevalt täiskasvanutest ei ole neil lastel esinenud köha või hingamisprobleeme.

Ühe Londoni haigla lasteosakonna arst ütles The Telegraphile, et praegu on neil selliste sümptomitega lapsi ravil tosin, enamik neist vanuses 10-12.

„Lapsed jäävad kiiresti väga haigeks. Esialgu tunnevad nad end lihtsalt halvasti, kuid paljudel tekib seejärel kiiresti lööve kaelale, kätele, kõhule. … Mõnedel neist muutuvad sõrmenukid tumedaks, mis ei ole sugugi normaalne. … See kõik on väga uus. Me ei tea, kas tegemist võib olla koroonaviiruse muteerunud vormiga,“ ütleb arst ja lisab, et haiguse ajastus on väga kummaline.

„Enamik lapsi ütlevad, et nad on viimaste nädalate jooksul püsinud kodus, mis ei kattu sellega, mida me praeguseks teame haiguse inkubatsiooni perioodi kohta. Aga ebapiisava testimise tõttu ei ole meil võimalik teha kindlaks, kas nad võisid saada viiruse oma vanematelt või mingit muud moodi.“

Kõigi 12 Londoni haiglas viibiva lapse koroonaviiruse test oli positiivne, kuid mõnel pool mujal on samasuguste sümptomitega laste Covid-19 test olnud ka negatiivne.

Sarnastest juhtumitest on teatatud ka mujal riikides. Näiteks teatas Zürichi Ülikooli haigla, et mõnedel koroonaviirusega patsientidel on diagnoositud põletikuline sündroom ja ka esmaspäeval avaldatud Itaalias tehtud uuring ütleb, et Covid-19 positiivsetel lastel on üha sagedamini täheldatud Kawasaki tõve avaldumist. Ka USA-s on paljud lapsed vajanud sarnaste sümptomite tõttu intensiivravi.

Allikas: The Telegraph

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused