Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Briti mõttekoda Civitas: transsoolisuse ideoloogia kahjustab ühiskonda, ennekõike lapsi

-
06.07.2020
Pildil näitab oma keha kolm veidi naisemoodu meha
© Scanpix

Suurbritannia mõttekoja Civitas uuringu järgi on üha laiemalt levival nn transsoolisuse ideoloogial ühiskonnale söövitav toime ning see mõjutab negatiivselt laste heaolu.

Suurbritannia Kenti ülikooli kõrghariduskeskuse endine direktor Joanna Williams kirjutas uuringut selgitavas raportis, et transsoolisus on liikunud Suurbritannias kahe viimase aastakümne jooksul n-ö nišiteemast üheks peavooluteemaks põhjusel, et establishment on läinud kaasa „väga väikese transsooliste kogukonna nõudmistega“, vahendab Breitbart.

Williamsi sõnul nähakse transsoolisi ohvritena, kellel on õigus käituda moraalse üleolekuga. „See aga rikub soopõhiseid õigusi ning õõnestab lastekaitset.“

Raportis kutsutakse valitsust üles keelama puberteeti edasilükkavate ravimite väljakirjutamist alla 18-aastastele lastele, bioloogilise reaalsusega vastuolus olevate transsooliste väidete levitamist ja õpilaste nn sotsiaalset üleminekut koolides ilma vanemate loata.

Uuringust selgus, et transsoolisuse pealesurumine on toonud kaasa nende laste arvu hüppelise kasvu, kellel on raskusi oma soolise identiteedi leidmisega.

„Abi vajavate 13-aastaste laste arv on viimase paari aastaga tõusnud 30 protsendilt 331 protsendile ning selliste 11-aastaste laste arv tõusis möödunud aastal 28%. Kõige noorem ravi vajav patsient oli kõigest kolme aastane. Kolmveerand oma sugu vahetada soovivatest lastest on tüdrukud.“

Williams viitas asjaolule, et puberteeti edasi lükkavaid ravimeid esitletakse noortele ajutise lahendusena n-ö ilmselgetele probleemidele, mis kaasnevad keha muutumisega. Seda hoolimata tõsiasjast, et need ravimid võivad põhjustada lapse arenevale kehale pöördumatut kahju ja võivad mõjutada negatiivselt tema tulevast viljakust.

Williams rõhutas, et „meie ühiskonnas on keelatud alla 18-aastastele sigarettide ja alkoholi müümine, ent sellest hoolimata usaldame me neile otsustamise kehamuutvate ravimite tarvitamise üle“.

Uuringus on mõistetud hukka ka transsooliste liikumise mõju Briti avalikkusele. Tema sõnul on transsooliste õiguste laiendamine käinud käsikäes üha suureneva kõne- ja käitumisvabaduse piiramisega, seda nii riiklikul tasemel kui ka erasektoris.

„Varasemalt tähendas radikaalsus suuremate vabaduste nõudmist riigilt ja ametivõimudelt, nüüd aga tähendab radikaalsus väljendusvabaduse piiramise nõudmist solvangute ennetamiseks,“ kirjutas Williams.