Briti riigiprokuratuur hakkab illegaalset sisserännet turgutama, vastandudes sellega siseministrile

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Suurbritannia prokuratuur leiab, et ebaseaduslik ränne on tegelikult seaduslik. Pilt on illustratiivne.

Suurbritannias teatas riigiprokuratuur (CPS), et ei plaani enam esitada süüdistust illegaalsetele immigrantidele, seda isegi mitte olemasolevate seaduste raames, olgugi et Briti siseminister Priti Patel püüab riigi immigratsioonipoliitikat karmistada.

Väidetavalt on prokuratuur, politsei, piirivalve, riiklik juurdlusbüroo NCA ja siseministeerium suuresti loobunud illegaalidele ebaseadusliku piiriületuse eest süüdistuse esitamisest, välja arvatud varasemalt juba deporteeritud isikute puhul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Asüülitaotlejatel ei ole sageli võimalik valida reisimise viisi ja valitseb oht, et neid kasutatakse ära organiseeritud kuritegelike rühmituste poolt,“ teatas CPS avalduses. „Seetõttu on olemas suunised mitte esitada süüdistust paadi või muu sõiduvahendiga saabuvatele isikutele, välja arvatud juhul, kui tegemist on korduvalt karistatud või varasemalt deporteeritud isikuga.“

Niisugune samm õõnestab Briti siseministri Priti Pateli tegevust, kes on pidevalt püüdnud veenda avalikkust selles, et Boris Johnsoni tooride valitsus tegeleb illegaalse immigratsiooni vastu võitlemise ja immigratsioonireeglite karmistamisega. Paraku ei ole Pateli sammudest (nt seadus, et kõik illegaalsed piiriületajad pannakse neljaks aastaks vangi) mitte mingit kasu, kui prokurörid illegaale kohtu ette saata ei kavatse.

Suurbritannia viib täide väga vähe deporteerimisi, isegi kõiki kriminaalkorras karistatud välismaalasi ei suudeta välja saata, samuti ei suudeta takistada Prantsusmaalt, ning vahel ka Madalmaadest, üle La Manche’i väina paatidega saabuvaid illegaale. Piirivalve ei saada tagasi ühtegi paati ja võtab migrandid Prantsusmaa piirivalvelt otse üle. Ühel korral on piirivalvet süüdistatud ka migrantidele Prantsusmaa territoriaalvetesse järgi minemises.

Kuna piirivalve illegaalidele sellist „taksoteenust“ osutab, ei ole riigil tõesti suuremat mõtet piiriületajatele süüdistust esitada, sest tehniliselt ei olegi nad saabunud riiki illegaalselt.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused