Briti salaluure: Suurbritannia seisab silmitsi erakordse terroriohuga

Big Ben, LondonBig Ben, London

Briti julgeolekuteenistuse MI5 juht Andrew Parker hoiatas, et Ühendkuningriik on praegu silmitsi üliintensiivse terroriohuga.

Tema sõnul on hetkel Suurbritannia vastu suunatud üha rohkem terroristlikku tegevust, mis areneb üha kiiremini ja mida on üha raskem märgata, vahendas rahvusringhäälingu uudisteportaal BBC-d.

Parker tunnistas, et see tempo, millega MI5 töötajatel tuleb terrorismivastaseid operatsioone läbi viia, on kõige kiirem, mida ta oma 34 aasta pikkuse karjääri jooksul on kogenud. Ta märkis ka, et tema senise karjääri ajal pole niivõrd kõrget terroriohtu olnud ja eriti suur hüpe on toimunud sel aastal. Viimase nelja aasta jooksul on ära hoitud kakskümmend suuremat terrorirünnakut ja seitse neist hoiti ära viimase seitsme kuu jooksul. Parkeri sõnul olid kõik juhtumid seotud islamiäärmuslusega.

MI5 viib hetkel läbi umbes 500 erinevat operatsiooni ja nende raames on tähelepanu äratanud umbes 3000 isikut, kes on mingil viisil äärmuslusega seotud. Samuti on tema sõnul kindel, et on hulgaliselt ka selliseid äärmuslasi, kes pole veel võimude tähelepanu alla sattunud. Seega on kõikide terrorirünnakute ennetamine paraku võimatu ülesanne.

Iraaki ja Süüriasse ISIS-e ridades sõdima läinud Briti kodanikest on surma saanud üle 130 inimese, lisas Parker.

Kommentaarid