Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Briti seadusi ja traditsioone tuleb hoida au sees ja kaitsta, muidu surevad ka jõulud välja

-
13.09.2016
Britain’s Queen Elizabeth and Prince Philip attend the annual Braemar Highland Gathering in Braemar

Suurbritannias hiljuti koostatud raporti kohaselt on sealsed seadused ja traditsioonid, nagu näiteks jõulude tähistamine, sattunud tugeva surve alla ja edaspidi tuleks hoolega tegeleda nende hoidmise ja edendamisega, et vältida ühiskonda lõhestavat etnilist segregatsiooni.

Massiline immigratsioon on muutnud väga lühikese aja jooksul paljude Suurbritannia koolide ilmet ning mitmel pool tunnevad elanikud end tõrjutuna. Raporti kohaselt tuleb kõikide nende probleemidega hoolega tegeleda ega tohi pigistada silmi kinni poliitilise korrektsuse tõttu või suurest hirmust saada külge rassisti silt.

Tegemist on suurema ja pikaajalisema uurimusega, mille eestvedajaks on Suurbritannia valitsuse juures integratsiooni teemadega tegelev daam Louise Casey. Valitsuse ülesandel tegeleb ta rassismi, äärmusluse ja erinevate kogukondade segregatsiooni küsimustega ja ta viis läbi sellekohase uurimuse, mida loodetakse täies mahus esitleda järgnevate nädalate jooksul.

Toetudes läbiviidud uurimusele, kutsub Casey üles ametnikke loobuma poliitilisest korrektsusest ja kritiseerib neid paanika pärast, mida sageli tehakse teatud vähemuste n-ö solvamise hirmus. Casey toob näiteks, et mõnel pool on hakatud jõulupuud kutsuma pidupuuks (festive tree), sest jõulude mainimisega kardetakse solvata kohalikke moslemeid ja aasia päritolu elanikke.

Kui jõulupuu ümbernimetamine on siiski veel üsna kahjutu probleem, võib paraku tuua ka palju karmimaid näited. Kõige tuntum neist on Rotherhami juhtum, mille puhul ignoreerisid ametnikud rassismisüüdistuse hirmus laste seksuaalset ahistamist, kuna selle taga olid Pakistani päritolu mehed.

Casey sõnul on erineva taustaga kogukondade täielik integreerimine võimalik ainult siis, kui hoitakse aus ja järgitakse Suurbritannia seaduseid, traditsioone ja kultuuri. „Peame palju julgemalt hoidma aus oma ajalugu, pärandit ja kultuuri, kuid seisma ka demokraatia ning demokraatlike seaduste eest ning vastu neile, kes püüavad kõike seda õõnestada,“ on Casey veendunud.

Ta leiab, et siin peaksid eeskuju näitama eelkõige demokraatlikult valitud poliitikud, kes peaksid lähtuma eeldusest, et kõrged ametnikud, ka parlamendiliikmed, peaksid teenima tõepoolest kõiki kodanikke ja kohtlema võrdselt tõepoolest kõiki inimesi. Kõige olulisem oleks praegu tegeleda riigiametnike suhtumise muutmisega. „On lihtne öelda lihtsaid asju ja leida vabandusi, kuid palju raskema on kõnelda tõtt ja leida lahendusi,“ ütles Casey.

Tema sõnul ei ole rassistlik rääkida probleemidest ja muutustest, mida on toonud kaasa massiline immigratsioon ja mis paljude inimeste jaoks on ületanud igasuguse piiri. „Nendest asjadest mitte rääkimine ongi see, mis tekitab üha suuremaid pingeid,“ väidab Casey.

Allikas: The Telegraph (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Reuters/Scanpix