Briti siseminister: Prantsusmaalt üle La Manche`i pagejad pole tõelised pagulased

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Migrandid liiguvad Prantsusmaal Eurotunneli suunas.

Prantsusmaalt Suurbritanniasse pürgivad migrandid on üldjuhul mitmekordsed seaduserikkujad, kelles pole lõhnagi abivajajatest, sest hädasolijad võtavad üldjuhul vastu esimese abikäe, mitte ei vali parimat paika.

Briti siseminister Sajid Javid väljendas kolmapäeval kahtlust, kas Prantsusmaalt üle väina Ühendkuningriiki tulevad migrandid on tõelised asüüliotsijad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Javid ütles Doveri linna külastades, et pea kõik üle väina tulevad migrandid taotlevad Ühendkuningriigis asüüli, ehkki nad tulevad Prantsusmaalt. Ta märkis, et Prantsusmaad peetakse turvaliseks riigiks.

“Kui sa oled tõeline asüülitaotleja, miks ei ole sa asüüli taotlenud esimeses turvalises riigis, kuhu sa jõudsid?” küsis siseminister.

Detsembris üritas üle La Manche’i väina tulla 230 migranti. Briti siseminister nimetas migrantide arvu kasvu “tõsiseks vahejuhtumiks” ja saatis merepiiri valvama veel kaks piirivalve alust.

Suurbritannia ja Prantsusmaa otsustasid süvendada koostööd, takistamaks migrantide katseid ületada La Manche´i väina, teatas Briti siseministeerium pühapäeval.

Lähinädalatel suurendavad mõlemad riigid patrulle ja keskenduvad meetmetele inimsmugeldajate jõukude purustamiseks ning teadlikkuse suurendamiseks väina ületamisega seotud ohtudest. Praegu on meri eriti tormine, kuid migrandid lähevad ikkagi merele. Suvel üritas üks iraanlane koguni üle väina ujuda.

“Suurbritannia ja Prantsusmaa tõhustavad koostööd illegaalse rände heidutamiseks, meie piiride ja inimelude kaitseks,” ütles Briti siseminister Sajid Javid pärast telefonivestlust oma Prantsuse kolleegi Christophe Castaneriga.

Migrantide katsed La Manche´i ületada on kasvanud alates tänavu oktoobrist. Kuna Suurbritannia on sulgenud kõik nende katsed pääseda saarele Eurotunnelit pidi või praamidega, on migrandid asunud Vahemere paadipõgenike kombel La Manche väina ületama varastatud paatidega või inimkaubitsejate abiga. Calais`i piirkonnas ootavad tuhanded migrandid võimalust Briti saartele pääseda.

Prantsuse politsei vahistas 14 migranti, kes üritasid La Manche’i äärses sadamalinnas Boulogne-sur-Meris varastada kalatraalerit, teatas teisipäeval kohalik prokuratuur.

Novembri keskel tabati Briti lõunaranniku lähedal sadamast varastatud kalalaev migrantidega pardal. Veel üks varastatud alus 16 migrandiga pardal peatati 23. detsembril, kui see oli väljumas Boulogne sadamast.

Paljudel migrantidel on Suurbritannias sugulased ees ootamas. Ka siseminister Sajid Javid ja Londoni linnapea Sadiq Khan on Pakistani juurtega, mis näitab, kuidas on migrandid ühe Euroopa suurema riigi poliitilist võimu üle võtmas.

Moslemitest poliitikud on peamiselt Leiboristliku Partei liikmed ja nad toetavad lihtsamat migratsiooni, mošeede laialdasemat ehitamist ning migratsioonivastasuse lämmatamist, olles ka aktiivsed Brexiti vastased.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused