Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Briti teadlased alustasid uue vaktsiini loomist järgmiste pandeemiate jaoks

08.08.2023
Foto on illustratiivne.
© Scanpix

Ühendkuningriigi teadlased on alustanud uue vaktsiini väljatöötamist tulevaste pandeemiate tarvis.

Briti valitsuse Porton Downi laboris töötatakse välja vaktsiini, mis on mõeldud tundmatu nakkuse, nn disease X ehk haigus X vastu, teatab Sky News. Samas laboris on testitud ka COVID-i uute tüvede vastaseid vaktsiine ja nüüd laiendatakse tööd, et olla väidetavalt valmis järgmiseks võimalikuks pandeemiaks.

Veel ei teata, milline see olema saab, kas tegemist on viirusliku või bakteriaalse nakkuse või mõne muu patogeeniga, mistõttu nimetatakse seda lihtsalt haiguseks X. Porton Downi labori töötajad peavad järgmise pandeemia kõige tõenäolisemaks põhjustajaks linnugrippi. Lisaks tegeletakse ka ahvirõugete ja hantaviiruse vastaste vaktsiinide väljatöötamisega.

Väidetavalt töötas Porton Downi labor edukalt välja maailma esimese vaktsiini puukide kaudu leviva Krimmi-Kongo hemorraagilise palaviku vastu. Ka selles haiguses nähakse potentsiaalset ülemaailmset pandeemiaohtu, sest „kliimamuutuste“ tõttu on haigus üha enam levimas ka Euroopasse.

Teadlased jälgivad võimalikke ohte ja üritavad töötada välja vaktsiine, mida võib tulevikus vaja minna. Vaktsiinid on siis riiulil ootel ja juhul kui tekib haigusepuhang, võetakse need välja ja nende põhjal luuakse uus vaktsiin saja päevaga. Meeles tasuks pidada, et COVIDi vaktsiinide väljatöötamine võttis aega 360 päeva, ja seda peetakse rekordiliselt kiireks. Järgmisel korral aga ollakse veel kiiremad, sest COVID näitas, et pandeemia võib levida üle kogu maailma väga kiiresti.

Ühendkuningriigi terviseohutuse agentuuri juhi professor Jenny Harriese sõnul on vaktsiini väljatöötamine kõigest saja päevaga ennekuulmatu. „Tavaliselt kulub selleks viis või kümme aastat,“ ütles Harries. „COVID-i puhul läks umbes 360 päeva. See iseenesest on juba väga ambitsioonikas. Kuid mõnede viiruste puhul on see kindlasti võimalik.“

Koroonaviiruse puhangu järel on globalistid nagu Bill Gates pidevalt hoiatanud uute pandeemiate eest. 2023. aastal toimunud Maailma Majandusfoorumi paneeldiskussioonis pealkirjaga „100 päeva järgmise pandeemia võitmiseks“ ennustas Briti endine peaminister Tony Blair, et tulevaste pandeemiate puhul on vaja mitmeid süste. Blair kutsus üles looma digitaristut, mille kaudu oleks võimalik jälgida „kes on vaktsineeritud ja kes ei ole“.