Briti valimised võitnud May: moodustame uue valitsuse Demokraatliku Unionistliku Parteiga

Maailm,
- Updated

Briti peaminister ja Konservatiivse Partei liider Theresa May teatas reedel pärast parlamendivalimisi, et moodustab uue valitsuse, mida asub toetama ka Põhja-Iirimaa Demokraatlik Unionistlik Partei (DUP).

Käisin just kuninganna juures ning moodustan nüüd valitsuse – sellise valitsuse, mis suudab tagada kindluse ja viia Suurbritannia edasi sellel meie riigi jaoks kriitilisel ajal” lausus Theresa May pärast naasmist Buckinghami paleest, kus sai monarhilt loa moodustada uus valitsus.

May sõnul kavatseb ta kinni pidada ajakavast, mis näeb ette Brexiti-kõneluste algamise 19. juunil. Konservatiivne Partei ja DUP kavatsevad koos “täita Brexiti lubaduse”, rõhutas ta.

Ootan pikisilmi koos töötamist meie DUP “sõprade ja liitlastega”, ütles May. “Meie kaks erakonda on nautinud tugevat suhet paljude aastate jooksul ning see annab mulle kindlust arvata, et suudame koos töötada kogu Ühendkuningriigi huvides,” lisas ta.

Uut valitsust moodustama hakkav Briti peaminister Theresa May kinnitas reedel, et neljapäeval toimunud valimiste järel ta oma senise valitsuse võtmeministreid välja ei vaheta.

Ametisse jäävad rahandusminister Philip Hammond, välisminister Boris Johnson, Brexiti minister David Davis, kaitseminister Michael Fallon ja siseminister Amber Rudd, teatas peaministri kantselei.

AFP – STT – AP – BNS- UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused