Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Briti vasakäärmuslased on Matteo Salvini külaskäigu eel laushüsteerias

14.02.2020
Oma maal on Matteo Salvini ülipopulaarne.
© Reuters/Scanpix

Vasakäärmuslikud rühmitused on lubanud korraldada Ühendkuningriigis protestiaktsioone hoonete juures, kus märtsis peaks üles astuma Itaalia parempoolse erakonna liider ja endine siseminister Matteo Salvini.

Breitbart vahendab, et Salvini külastab Londonit, Brightonit ja Liverpooli, lisaks on plaanitud esinemine Iirimaal Dublinis. Ürituste korraldajaks on ühendus Lega nel Mundo.

Liverpooli vasakpoolsed reageerisid uudisele väga valuliselt. Üks vasakäärmuslane kirjutas oma sotsiaalmeedia kontol: „Me oleme ajanud fašiste Liverpoolist välja mitmeid kordi. Paistab, et nüüd saame lisada nimekirja veel ühe korra.“

Teine kirjutas väidetavalt: „See ei saa lõppeda hästi. Fašistlikud/paremäärmuslikud kõnelejad on eranditult kõik meie linnast minema aetud.“

Ka Liverpooli linnapea Steve Rotherham nimetas Salvinit fašistiks ning vihaõhutajaks: „Kui ta peaks oma külaskäigu teoks tegema, siis olen kindel, et teda tulevad kuulama ainult need, kes ei karda avaldada oma arvamust temasuguse fašisti kohta.“

Rotherhami sõnul peaks Salvini teadma, kuidas on Liverpool varasemalt võtnud vastu paremäärmuslasi. „Meie regioonis on kitsarinnalisus põlu all ja viha ning sallimatus ei ole siin kunagi tervitatud,“ ütles linnapea.

Salvini kinnitusel, ei olnud tal Liverpoolis algusest peale plaanis pidada avalikku loengut, vaid toimub ainult õhtusöök tema briti toetajatega. „Samasugused üritused meie toetajaga on toimunud Brasiilias, Šveitsis, Belgias, Kanadas, ja mitte kusagil pole tulnud ette, et linnapea oleks sekkunud vabade rahumeelsete kodanike õhtusöögi toimumisse,“ kommenteeris olukorda Salvini.

Üheks protestiaktsioone plaanivaks vasakäärmuslikuks rühmituseks on Unite Against Fascism (UAF), mis on varasemalt saanud tuntuks skandaalidega oma endise aseesimehe Azad Ali ümber, kes toetas al-Qaedat ja kiitis takka Briti sõdurite tapmist Iraagis.

Salvini partei Liiga on olnud juba pikka aega Itaalia kõige populaarsem partei, hiljuti läbiviidud küsitluste kohaselt on Salvini aga ka Itaalia kõige usaldusväärsem poliitik. Samas seisab Salvini praegu silmitsi võimaliku kohtuasjaga, sest teda kui endist siseministrit süüdistatakse migrandilaevade mitte lubamises Itaalia sadamatesse. Salvini ise kommenteeris võimalikku süüdistust, öeldes, et tema täitis vaid oma kohust.

Allikad: Breitbart, The Guardian