Briti vasakpoolsete juhti Corbyni süüdistatakse antisemitismis

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Juudid Corbyni ja Tööpartei vastu protesteerimas

Briti juudikogukonna liidrid kirjutasid juba märtsis ühiskirja, milles kuulutasid,et antisemitisim Tööparteis on ületanud taluvuspiiri ja süüdistasid Corbynit mitut puhku antisemiitide poole valimises.

Kirjas öeldi, et “sisuliselt ei möödu päevagi” ilma, et Tööpartei platvormidel – internetis või kohtumistel – ei korrata “juutidevastast laimu”. Samuti teeb juutidele muret Tööpartei poolehoid saareriigi islamistlikele ringkondadele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Corbyn “ei saa antisemitismi üle tõsiselt arutleda, sest ta on vasakäärmusliku maailmavaate külge ideoloogiliselt sedavõrd klammerdunud, et on juudikogukondade vastu instinktiivselt vaenulik”, seisis kirjas.

Tüli omandas suured mõõtmed pärast seda, kui leiboristid tegid ettepaneku võtta vastu uus antisemitismi definitsioon, mis erines Holokausti mälestamise rahvusvahelise ühenduse (IHRA) omast. Ühenduse definitsiooni järgi on Iisraeli poliitikate natside poliitikatega võrdlemine antisemiitlik – vaade, mida Tööpartei heaks ei kiitnud.

Tööpartei juhti Jeremy Corbyni on süüdistatud suutmatuses heita erakonnast välja antisemiitlikke vaateid viljelevad liikmeid. Kritiseeritud on ka tema varasemaid avaldusi, nagu 2010. aastal peetud kõne, kus ta võrdles Gaza sektorile kehtestatud Iisraeli blokaadi Leningradi ja Stalingradi piiramisega Natsi-Saksamaa poolt Teise maailmasõja ajal.

Juhtunu on omapärane seetõttu, et tavalise šablooni kohaselt on antisemitismis süüdistatud vaid paremradikaale. Ühenduse Leiboristid Nõiajahi Vastu esindaja Stan Keable teadis rääkida, et käimas on võitlus Tööpartei parem- ja vasakpoolse tiiva vahel. See on võitlus kontrolli pärast Tööpartei üle,” sõnas ta.

AFP/BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused